facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Alex Honnold – w GÓRACH 257

Dawno temu na starej, nieistniejącej już ścianie Renisportu spostrzegłem siedzącego samotnie faceta, który żywcem (nomen omen) przypominał Alexa. Nie wytrzymałem, podszedłem do niego i zagadnąłem:

— Stary, mówił ci ktoś, że wyglądasz jak Alex Honnold?

— Sorry... – odpowiedział „przypominający Alexa” Alex.

Okazało się, że po wizycie na festiwalu w Łodzi Honnold postanowił poznać kraj swoich przodków i odwiedził Kraków oraz Gdańsk. Niestety, nieoczekiwane spotkanie zamurowało mnie tak, że bezpowrotnie straciłem szansę namówienia go na wspin na Zakrzówku ;).

 

Mamy nadzieję, że swoją szansę na poznanie Alexa wykorzystacie dużo lepiej. Właśnie nadarza się nie lada okazja – w najbliższym numerze Magazynu GÓRY prezentujemy jego sylwetkę i dokonania, a wiedzę tę możecie już niebawem skonfrontować z „oryginałem”, wybierając się do Lądka-Zdroju na XXII Festiwal Górskie im. Andrzeja Zawady, gdzie Alex będzie gościł 23 września.

 

fot. Ted Hesser / The North Face

 

„Wspinając się bez asekuracji, zdaję sobie oczywiście sprawę z niebezpieczeństwa, ale gdy jestem w górze, uczucie strachu nie pomaga mi w żaden sposób. Tylko obniża moją sprawność, więc po prostu odkładam je na bok” – powiedział Alex. Pomyśleliśmy, że jeśli odłożył gdzieś na bok, to pewnie o nim zapomniał… Spotkajmy się więc w Lądku, żeby sprawdzić, jak to jest z tą pamięcią Alexa Honnolda.

 

 

fot. Ted Hesser / The North FaceWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-22
Tylko w GÓRACH
 

Korona Krety

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com