facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-07-13
 

Akademia Górska z PZU

Rusza kolejna, letnia edycja Akademii Górskiej z PZU. Tym razem możecie spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów!

 

Pierwsza, letnia edycja Akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Kolejna - zimowa podobnie! Ideą projektu jest promocja bezpieczeństwa w górach i świadomej turystyki, a celem - organizacja praktycznych warsztatów z  ratownikami TOPR, instruktorami Polskiego Związku Alpinizmu i przewodnikami Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. W Akademii może wziąć udział każdy interesujący się letnimi aktywnościami górskimi, takimi jak turystyka, wspinaczka, nawigacja. Odbędą się też warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się latem po górach, udzielania pomocy i aklimatyzacji.

 

 

Będzie można poznać podstawy asekuracji i wycofywania się ze ścian bez stałych stanowisk, nawigacji, wspinania, nauczyć się ABC poruszania po via ferratach, w terenie eksponowanym  i podstaw pierwszej pomocy. Wszystko pod okiem przewodników IVBV, instruktorów PZA i ratowników TOPR. Akademia Górska odbędzie się 2-3 września 2017 roku w Zakopanem i w Tatrach. Skierowana jest do turystów, biegaczy i wspinaczy. Dopuszczamy poruszanie się wyłącznie znakowanymi szlakami lub drogami wspinaczkowymi legalnie udostępnionymi dla wspinaczy, w towarzystwie przewodników IVBV, instruktorów PZA i ratowników TOPR.

 

 

Organizatorem jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, a partnerami: PZU, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Polski Związek Alpinizmu i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Edycja letnia jest organizowana w ramach 13. Spotkań z Filmem Górskim.

 

W programie także warsztaty teoretyczne, w tym „Leave no trace”, warsztaty przyrodnicze dla dzieci i bieganie w terenie górskim.

 

 

Dodatkową atrakcją jest warsztat biegowy prowadzony przez Natalię Tomasiak z Salomon Suunto team z możliwością testowania zegarków Suunto i sprzętu biegowego Salomon.

 

Dla zainteresowanych regeneracją i rehabilitacją mięśni całego ciała przygotowaliśmy szkolenie poświęcone tematyce rolowania również prowadzone przez Natalię.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2015-09-08
FOTO-VIDEO
 

Fotorelacja z 11 Spotkań z Filmem Górskim

Komentuj 0
Goryonline
 
2015-09-08
GÓRY
 

Nagrody filmowe 11.Spotkań z Filmem Górskim

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com