facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-23
 

6. Gry DryToolowe - szczegółowe informacje

6. Gry DryToolowe o Kaziową Igłę już w sobotę 24.01.2015!

Gry już w sobotę, zatem czas na uszczegółowienie informacji - z informacjami podstawowymi można zapoznać się TUTAJ

a ze szczegółami dojazdu na miejsce TUTAJ.


Cały czas można się zapisywać za pośrednictwem Internetu (http://goo.gl/forms/LhJ9GM3unt). Oczywiście można przyjechać w sobotę na miejsce i zapisać się w biurze zawodów – nie ograniczamy ilości miejsc.

 

W sobotę, biuro zawodów będzie działać na miejscu od godziny 8:30. Będzie można w nim podpisać listę startową i stosowne oświadczenie o świadomości niebezpieczeństw związanych ze wspinaniem, odebrać nr startowy, uiścić wpisowe (40 pln), otrzymać pakiet zawodnika obejmujący koszulkę okolicznościową oraz bon na całodniowe wyżywienie (danie główne - podwójnie tradycyjny żurek od Młodego).

Start części sportowej planujemy na 10:00, a na 9:30 planujemy prezentację i omówienie przygotowanych dróg.  W tym roku wspinamy się zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na piętnastu drogach o trudnościach od B0+ do B6 (czyli od około M5 do około M9), w formule flash. W związku z tym, że Das Beton jest rejonem młodym i 6. Gry DT są okazją do jego zaprezentowanie szerszemu gronu, formuła flash nabiera całkiem realnych kształtów. Oprócz wzajemnego podpatrywania i podpowiadania będzie można skorzystać z pomocy dwóch lokalnych nawigatorów – twórców linii.


Drogi zostały podzielone na trzy kategorie: łatwe-żółte, średnie-niebieskie i trudne-czerwone - punktowane odpowiednio 30, 50 i 70 pkt. Na niektórych drogach będą zaznaczone bonusy punktowane 10 lub 20pkt. Warunkiem uzyskania punktów  za drogę jest jej  ukończenie w całości, a z bonusami będzie dwojako – punktowane będzie osiągnięcie oznaczonego chwytu lub wpięcie się w oznaczony ekspres. Wygrywają zawodnik i zawodniczka z największą liczba punków. Bonusy zostały pomyślane tak, aby na tych nawet najtrudniejszych drogach każdy miał możliwość powspinania się i zdobycia punktów. Rywalizacja trwać będzie do zmroku, czyli do ok. 17stej, ale dokładną godzinę  ustalimy na miejscu, razem z uczestnikami, gdy będziemy mieli wiedzę jaka jest realna frekwencja. Nie planujemy finałów – liczba dróg i system punktowania daje (mamy taką nadzieję) możliwość wyłonienia najlepszych - niemniej będziemy na taka możliwość przygotowani. Najważniejsza kwestia dotycząca bezpieczeństwa to obowiązek wspinaczki w kasku. Najważniejsza rada sprzętowa – drogi preferują monopointy oraz niekoniecznie najagresywniejsze ostrza.

 

Zapraszamy również osoby towarzyszące  - na miejscu oprócz podziwiania siły panów, zręczności i wytrzymałości pań oraz  wspierania ich dopingiem, będzie można ogrzać się przy ognisku i spróbować wspinaczki na dość abstrakcyjnym obiekcie – suchym i ciepłym lodzie.

Zachęcamy uczestników do zaplanowania dwudniowego pobytu, gdyż po sobotniej części sportowej planujemy przenieść się około 20stej na imprezę integracyjną do jednego z kieleckich lokali w centrum miasta, a na niedzielę dalsze wspólne wspinanie. Niestety aura nie pozwoliła jeszcze w tym sezonie  na wylanie lodospadu na Kadzielni, więc spotkamy się znów na Das Betonie, gdzie każdy będzie mógł wyrównać rachunki z dnia poprzedniego. Istnieje możliwość noclegu w przystępnej cenie w kieleckim schronisku młodzieżowym (http://www.ssm-wedrownik.com.pl/?id=kontakt). 


Świętokrzyski Klub Alpinistyczny


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com