facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-02-21
 

Zdrowy stres w górach

Najnowszy numer już wkrótce zadebiutuje na półkach salonów prasowych oraz w czytnikach on-line. Dajemy wam dziś przedsmak tego co zobaczycie w najnowszym wydaniu magazynu GÓRY. Wszystkich którzy już dziś chcą zamówić nowy numer i odebrać pakiet gratisów zapraszamy do preorderu>>> http://bit.ly/2laBjRM

STRES (część 1)

Zdrowy  stres w górach


Cykl artykułów związanych ze stresem rozpoczęliśmy w zeszłym roku, w 249 numerze GÓR. Omówiliśmy w nim wpływ stresu na ciało i jak dzięki kilku prostym ćwiczeniom możemy zmniejszać kumulowane napięcie. Mamy nadzieję, że przez kilka ostatnich miesięcy udało wam się wprowadzić te ćwiczenia do codziennej praktyki.  2016 rok zakończyliśmy Krakowskim Festiwalem Górskim, na którym, poza pierwszym ogólnodostępnym treningiem uzupełniającym dla wspinaczy, przeprowadzonym w głównej sali Festiwalu, wygłosiliśmy wykład „Stres w ciele wspinacza”. Gośćmi specjalnymi byli Andrzej Mecherzyński-Wiktor oraz Marcin Dzieński. Wykład przerodził się w płynną rozmowę na temat tego, czym dla każdego z nich jest stres i jak sobie z nim radzą na co dzień jako zawodnicy. Okazało się, że o stresie we wspinaczce możemy mówić i pisać coraz więcej. Nie bez powodu: temat interesuje coraz szersze kręgi odbiorców. Do tej pory mówiło się o nim mało, przynajmniej w zakresie tego, jak można dzięki pracy z ciałem radzić sobie z przeciążeniami sportowymi oraz tymi, które pojawiają się w codziennym życiu” 

 

 


Tekst i zdjęcia / Beata i Łukasz Kaczmarek

 


Jakie masz wypracowane sposoby radzenia sobie ze stresem? Czy praca nad reagowaniem na stres może przynieść jakieś korzyści dla wspinaczy? Jakie znaczenie mają dla Ciebie ćwiczenia tre? Na te i wiele innych pytań w najnowszym numerze GÓR odpowie Adam Pustelnik. O zdrowej reakcji na stres dowiecie się z lektury najnowszego 254 numeru magazynu GÓRY.

 

 


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-13
Tylko w GÓRACH
 

Test kurtki Salewa Powertex Puez Light

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-08
Tylko w GÓRACH
 

„Szlakiem GOPR”: trailer odcinka „Radziejowa”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-10-01
Tylko w GÓRACH
 

Test kurtki Arcteryx Proton LT

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
Tylko w GÓRACH
 

Test bluzy Salewa Light Micro Polarlight Fullzip Hoody

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com