facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-10-15
 

Zostań przewodnikiem górskim!

Wyjazdy, ludzie, niezwykłe miejsca i niezapomniane przygody. Brzmi ciekawie? Zapisz się na Kurs Przewodników Górskich – odkryj góry i przeżyj przygodę w gronie innych górskich wariatów! Wykład inauguracyjny odbył się we wtorek 7 października, ale zapisy trwają do 24 października.


Jeżeli studiujesz albo jesteś już absolwentem, chcesz zobaczyć świat, ale masz ograniczony budżet, to kurs jest opcją właśnie dla Ciebie! Szkolenie obejmuje praktyczne i teoretyczne aspekty poruszania się po górach oraz prowadzenia grupy; to również okazja do poznania ciekawych ludzi i rozwijania swoich pasji związanych z podróżami.

 

Kurs trwa około roku. Szkolenie składa się z cotygodniowych wykładów oraz kilkunastu wyjazdów w góry. Wykłady obejmują prezentacje z historii i kultury Beskidów oraz warsztaty z topografii i pierwszej pomocy. Z kolei podczas wycieczek kursanci uczą się poruszać w terenie z mapą i kompasem (także nocą, na azymut i poza szlakiem), pokonywać trudności terenowe, radzić sobie w każdych warunkach pogodowych, gotować na ognisku. Poznają także metodykę prowadzenia grupy i pracują nad kondycją, a wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów. Wyjazdy to w większości weekendowe wypady w góry, ale są także trzy dłuższe tzw. przejścia – w czasie zimowych ferii akademickich, długiego weekendu majowego i na początku wakacji. Harmonogram jest dostosowany do kalendarza akademickiego.

 

Wielka przygoda z górami, jaką jest kurs przewodnicki, nie kończy się jednak po roku. Zdobycie trójkątnej odznaki (tzw. blachy) przewodnickiej SKPB daje możliwość organizowania obozów wędrownych w górach w Polsce i za granicą, a także wyjazdów rowerowych, kajakowych i innych imprez turystycznych. Upoważnia również do przystąpienia do egzaminu państwowego na przewodnika beskidzkiego klasy III. Poza tym kurs to także niezapomniane chwile spędzone w górach, długie wieczory przy ognisku oraz okazja do poznania niezawodnych przyjaciół, których łączy wspólna pasja i z którymi można pojechać w nieznane. 

 

Nie zwlekaj – zapisz się już dziś! Szczegóły na stronie: www.kurs.skpb.waw.pl oraz pod adresem: kurs@skpb.waw.pl

 
---------------------------

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie powstało w 1957 roku. Od tego czasu organizuje ogólnopolskie rajdy górskie i liczne wyjazdy oraz kurs przewodników górskich. SKPB Warszawa jest organizacją działającą na zasadach non-profit, przewodnicy SKPB pracują społecznie w ramach wolontariatu. Od 2005 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i można przekazać nam 1% swojego podatku. Wszystkie informacje o naszej działalności zamieszczamy na stronie: www.skpb.waw.pl.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com