facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Złe wąsy za 9a+ Stefano Ghisolfiego

Wąsy to zazwyczaj kiepski pomysł... Jednak dla pewnego Włocha okazały się całkiem szczęśliwe. Stefano Ghisolfi pokonał pierwszą drogę o trudnościach 9a+ w swej karierze - La moustache qui fâche w Entraygues. 

Stefano Ghisolfi na TCT 9a (fot. Pietro Bassotto)

 

 

„To krótka, bulderowa droga. Zajęła mi 5 dni pracy. Odpadłem aż 9 razy z ostatniego trudnego ruchu. To pierwsza tak trudna droga którą próbowałem więc nie mogę wypowiadać się co do trudności. Ale jest to na pewno najtrudniejsza linia jaką zrobiłem. To była zarówno fizyczna jak i mentalna walka.”

 

Stefano należy do czołówki Pucharu Świata w Prowadzeniu zajmując w rankingu 10 miejsce. Ostatnio zaczął też startować w bulderach, ale traktuje to raczej w kategoriach zabawy. Jego forma nie jest sprawą przypadku:

 

„Na początku roku trenowałem 6 dni w  tygodniu, bez skał, a w 2 albo 3 dni miałem po dwie sesje w ciągu dnia. Teraz, podczas cyklu zawodów trenuję 4-5 dni wliczając to wyjazdy w skały. Mam też osobistego trenera - Roberto Bagnoli.”

 

„Teraz trenuję siłę i wytrzymałość pod Rock Master i mistrzostwa Świata. Zawsze mam nadzieje na finał. Wydaje mi się że podium również jest w zasięgu…”

 

 

Zobaczcie przyśpieszoną wersję najnowszej realizacji Włocha i oceńcie sami czy faktycznie jest "krótka i bulderowa"...źródło: 8a.nu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com