facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-14
 

Zimowy Biwak Szkoleniowy (11-13 lutego, Turbacz)

Rozpoczęto zapisy na drugą edycję zimowego biwaku szkoleniowego, który odbędzie się 11-13 lutego 2011 przy schronisku pod Turbaczem, gdzie powstanie miasteczko namiotowe.
WinterCamp to biwak dla osób, które chcą spróbować bezpiecznego biwakowania zimą. Planowana liczba uczestników to 70 osób, co czyni WinterCamp największym zimowym biwakiem szkoleniowym w Polsce.

Termin: 11-13 lutego 2011 r.
Miejsce: Gorce, schronisko PTTK pod Turbaczem


Podczas 3 dniowego spotkania odbędzie się szereg szkoleń m.in.:

SZKOLENIE LAWINOWE
– Specjaliści od lawin pokażą jak i kiedy powstają lawiny, dowiesz się jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym terenie, poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także zobaczysz w akcji psy GOPR-u.

SZKOLENIE MEDYCZNE
– jesteście w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej? Wtedy  liczy się przede wszystkim praktyka i chłodna głowa,  właśnie jej będziesz się uczył podczas tego szkolenia. Nie będzie opowiadania o wodzie utlenionej, wacie  i chuście trójkątnej – będziemy działać w terenie pod okiem  profesjonalistów!

BIWAKOWANIE + PORUSZANIE SIĘ W TERENIE ZIMOWYM
– Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy Ci jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić by następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w rakach oraz używanie czekana!

DOBÓR SPRZĘTU + PORUSZANIE SIĘ W RAKIETACH ŚNIEŻNYCH
– Zwykły wyjazd lub wyprawa życia może stać się koszmarem, jeśli nie zwrócisz uwagi na dobór sprzętu. W trakcie szkolenia podpowiemy Ci jak dobrać sprzęt zgodny z Twoimi potrzebami, pokażemy jak drobne rzeczy ułatwiają życie. W praktyce pokażemy Ci jak korzystać z rakiet śnieżnych, które otworzą Ci nowe możliwości podczas zimowych wyjazdów!

Ponadto na wszystkich uczestników czeka:

Gra terenowa
- która zakończy biwak rozdaniem atrakcyjnych nagród

Sztuczna ściana lodowa
– od grudnia będziemy przygotowywać sztuczną ścianę lodową, aby uczestnicy biwaku mogli spróbować swoich sił w lodzie przy wykorzystaniu wiedzy nabytej podczas szkolenia! Trzymajcie kciuki za pogodę, bo to od niej zależy czy uda nam się „postawić” pierwszą sztuczną ścianę lodową w górach!

Wieczory integracyjne – zapewnimy Wam spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich przygodach w górach, a także będziecie mogli z nimi porozmawiać przy wieczornym ognisku!

Spotkania z podróżnikami –  są nimi Piotr Pustelnik i Kinga Baranowska, którzy wspólnie tworzyli tzw. Synergię pokoleń podczas szczęśliwie zakończonego wejścia na Annapurnę w kwietniu br. Podzielą się swoimi wspomnieniami i doświadczeniem podczas organizacji wypraw na najwyższe góry świata.

Więcej szczegółów, zapisy na stronie www.wintercamp.org.pl

Źródło: e-gory.pl
 WinterCamp
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com