facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-11-26
 

Zima – najlepszy czas na spotkanie z naturą

Bogactwo natury jest niesamowite i możemy się pod tym względem wiele od niej nauczyć. Im więcej czasu spędzamy na jej łonie, doświadczając nieograniczonych przestrzeni, tym bardziej stajemy się do niej podobni. Coraz mniej nas ogranicza zarówno w tym, co robimy, lecz także w tym, co i jak myślimy. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w outdoorze Fjällräven zaadaptował się niejako do różnorodności natury, która jest szczególnie widoczna i odczuwalna zimą. Dowiedz się jak przygotować się na zimowe przygody i zainspiruj historią Johana Jonssona oraz wyjątkową arktyczną wyprawą Fjällräven Polar.

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Przygoda z Fjällräven zaczyna się powyżej linii drzew

 

Góry potrafią zachwycić, ale uczą również pokory. W ten czy inny sposób na pewno cię zmienią. Istniało kiedyś stare szwedzkie określenie, teraz rzadko używane. To Bergtagen, czyli przebywanie w górach powyżej linii drzew, gdzie wkraczamy do innego świata, a wszelkie życie z trudem walczy o przetrwanie w surowych warunkach. Choć to naprawdę wymagające, ale może też być przyjemne i satysfakcjonujące, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania, wiedzy oraz dobrego wyposażenia.

 

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Bergtagen to również nazwa linii produktów marki Fjällräven przeznaczonych do użycia w górach wysokich. Zostały zaprojektowane tak, aby oferować najwyższy poziom wydajności i niezawodności bez uszczerbku dla trwałości. Testowane w ekstremalnych warunkach, opracowane w ścisłej współpracy ze Szwedzkim Stowarzyszeniem Przewodników Górskich i wyprodukowane z poszanowaniem przyrody. To bezkompromisowa funkcjonalność zrodzona z połączenia tradycji i innowacji. Np. wodoodporne spodnie i kurtka Bergtagen Eco-Shell wykonane są z poliestru pochodzącego z recyklingu i wykorzystują impregnat niezawierający PFC. Albo lekki plecak Bergtagen 38 wykonany z innowacyjnego, wodoodpornego oraz wyjątkowo odpornego na ścieranie i rozdarcia materiału Bergshell Fjällrävens, który przetrzyma każdą twoją wyprawę.

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven 

 

Deklaracja miłości do gór

 

Ambasador marki Fjällräven i freerider Johan Jonsson odwiedza podróżuje po górach całego świata i poddaje sprzęt z serii Bergtagen najcięższym testom. Johan jest profesjonalnym narciarzem od ponad dekady. Pierwsze lata kariery spędził, rywalizując w zawodach sportowych w pobliżu rodzinnego domu w Szwecji. Jednak po podróży wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki doszedł do wniosku, że freeskiing daje mu o wiele więcej frajdy, więc jego startowy kombinezon szybko powędrował do szafy.

 

 "Z narciarza sportowego stałem się freeriderem, a zmiana ta nie miała nic wspólnego z moimi sportowymi ambicjami. To była po prostu miłość do gór. To brzmi jak truizm, ale nie zawsze jest łatwe do opisania. Poza tym poszczególni narciarze odbierają to inaczej, a u mnie ta miłość nie ma nic wspólnego z poziomem trudności wyprawy, wspinaczki czy linii zjazdu. To raczej uczucie czystej i często ulotnej przyjemności z przebywania na łonie natury, które staje tym silniejsze, im więcej czasu obcujesz z przyrodą. To co cię uszczęśliwia, sprawia, że jesteś szczęśliwy. Wejście na szczyt, którego wcześniej nie zdobyłeś, jest niesamowite i dostarcza ogromnej satysfakcji. Ale będąc w tym miejscu po raz setny, mogę odczuwać te same emocje. To było dla mnie jak oddychanie i wtedy zdałem sobie sprawę, że moja pasja do narciarstwa jest miłością do gór."

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Zimowa przygoda z dala od tłumów

 

Obecnie większość ludzi, gdy jeździ na nartach, używa miejsc, w których ktoś wybudował wyciąg narciarski. Jednak coraz więcej narciarzy odkrywa radość z jazdy poza trasami, wcale nie tęskniąc za imprezami après-ski czy przydługimi kolejkami do wyciągu. Dzięki kolekcji Keb Fall&Winter 2019 Fjällräven dostarcza świetny i niezawodny sprzęt na wszelkiego rodzaju zimowe przygody z dala od tłumów − przez trekking po skitouring. Linia Keb opiera się na uzupełniających się warstwach odzieży, które przez użycie w różnych konfiguracjach pozwalają regulować temperaturę w zależności od potrzeb. Elementy odpowiadające za odprowadzanie wilgoci z ciała, utrzymywanie suchości i izolowanie przed zimnem muszą ze sobą współpracować. Do tego detale, takie jak kieszenie lub zamki wentylacyjne są idealnie zharmonizowane we wszystkich warstwach.

 

 

Fjällräven Polar 2020

 

Z jednej strony zamiecie śnieżne i temperatury dochodzące do -30°C, a z drugiej oszałamiające widoki i arktyczna pustka wypełniona słońcem i śniegiem. Ponad 300 km przez tundrę z Norwegii do Szwecji. Prawie 200 inteligentnych, silnych i przyjacielskich psów zaprzęgowych. Doświadczeni przewodnicy i grupa niezwykłych ludzi. To właśnie jest Fjällräven Polar.

 

Fot. materiały prasowe Fjällräven

 

Do ostatniej edycji zgłosiło się 2183 osób z 92 krajów. Konkurencja była zaciekła, a poziom zgłoszeń wyższy niż kiedykolwiek wcześniej, ale nagroda warta jest podjętego wysiłku. Kolejna edycja Fjällräven Polar odbędzie się w dniach 30 marca – 5 kwietnia 2020 roku. Nabór kandydatów na edycję 2020 wystartował 14 listopada, a zakończy się 12 grudnia. Więcej informacji na polar.fjallraven.com

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com