facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-10-27
 

Zawody wspinaczkowe podczas SNOW EXPO 2018. Wspinaj się i wygraj nawet 1000 zł!

Już w najbliższy weekend w Warszawie, podczas targów SNOW EXPO 2018 odbędą się zawody wspinaczkowe, zorganizowane na ruchomej ściance wspinaczkowej Sali.rocks. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody -  w kategorii PRO za pierwsze miejsce przewidziano 1000 zł dla najlepszej kobiety i 1000 zł dla najlepszego mężczyzny. Nagrody główne w kategorii AMATOR to 500 zł dla najlepszej kobiety i 500 zł dla najlepszego mężczyzny. Kolejne miejsca na podium to plecaki od THULE i The North Face oraz inne, cenne akcesoria wspinaczkowe.

 

Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor “Mechanior”, który tym samym będzie autorem “dróg” wspinaczkowych na zawody. Odpowiednia gospodarka chwytami pozwala ułożyć nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje. Tym samym, zawody przyjmą charakter raczej wytrzymałościowy, zbliżony do rywalizacji z liną. Poniżej zasady gry:

 

Do startu upoważnia ważny bilet lub zaproszenie na SNOW EXPO oraz zgłoszenie. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach:

 

- amatorzy – sobota, 27.10.2018, eliminacje 13.00 – 15.00, finały 16.00

- profesjonaliści – niedziela, 28.10.2018, eliminacje 13.00 – 15.00, finały 16.00

 

Profesjonalistami są zawodnicy klasyfikowani w Pucharze Polski, instruktorzy wspinania oraz osoby prezentujące sportowy poziom wspinania; amatorami - pozostali wspinacze. Ewentualne wątpliwości należy rozstrzygać odwołując się do analogicznego podziału obowiązującego na zawodach towarzyskich, w ostateczności decyzji Organizatora.

 

W każdej kategorii obowiązuje dodatkowo podział: kobiety/mężczyźni.

 

Zawody składają się z dwóch rund: eliminacyjnej i finałowej. W rundzie finałowej startuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników eliminacji.

 

Start w każdej z rund polega na oddaniu pojedynczej próby na przygotowanej “drodze” wspinaczkowej, na której każdy kolejny chwyt jest punktowany, zaś o wyniku decyduje liczba zdobytych punktów, ewentualnie postęp wkierunku kolejnego chwytu (porównaj: zasady zawodów w prowadzeniu PZA).

 

W razie dużej liczby uczestników, organizator może zdecydować o wprowadzeniu czasowego limitu trwania próby.

Miejsca ex-equo są dopuszczalne w eliminacjach i w finale (w przypadku finału: tylko wobec równego wyniku z eliminacji), z wyjątkiem pierwszego miejsca w finale. W przypadku, w którym więcej niż jeden zawodnik osiąga najlepszy wynik w finale oraz wyniki rundy eliminacyjnej są równe w odniesieniu do zainteresowanych zawodników, przeprowadza się superfinał na zmodyfikowanej drodze finałowej.

 

Eliminacje i finał rozgrywane są w formule flash, przy czym podczas finału zawodnicy oczekujący na start nie mogą wzajemnie oglądać startów swoich koleżanek/kolegów.

 

Szczegółowy regulamin zawodów zostanie wkrótce opublikowany na www.snowexpo.pl

 

Źródło: informacja prasowa organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com