facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-28
 

Zawody Ratowników Górskich - wyniki

W rejonie Palenicy w Szczawnicy rozegrano zimowe Zawody Ratowników Górskich. Gospodarzem była Grupa Podhalańska GOPR. Obchodzi ona w tym roku jubileusz 55-lecia.
Zjechały na nie ekipy z wszystkich grup GOPR – Bieszczadzkiej, Beskidzkiej, Wałbrzysko-Kłodzkiej, Jurajskiej, Karkonoskiej, Krynickiej. Byli ratownicy TOPR, a także przedstawiciele górskiej służby ratowniczej Rumunii Salva Mont.

Pierwszego dnia rozegrane zostały zawody w narciarstwie wysokogórskim. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 10 km i przewyższeniu 960 m. Uczestnicy startowali w dwuosobowych zespołach.
W tej konkurencji zwyciężyła Grupa Podhalańska GOPR.

W grupie młodszej bezkonkurencyjni okazali się Szymon Zachwieja i Jacek Żebracki. Różnica czasu pomiędzy nimi a zawodnikami, którzy w następnej kolejności dotarli na metę, wyniosła ok. 12 minut. Drugie miejsce zajęli Marcin Trybała i Marcin Piętka z Grupy Beskidzkiej GOPR, trzecie - Andrzej Marasek i Grzegorz Wiercioch z TOPR.

W grupie starszej zwyciężył zespół Jerzy Zachwieja i Andrzej Chrobak z GP GOPR. Drugie miejsce zajęli Dariusz Pala i Arkady Dąbrowski z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR, trzecie - Waldemar Czado i Paweł Stańko z Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

W sobotę ratownicy zmagali się w konkurencjach ratowniczych. W grupie młodszej zwyciężyła ekipa z TOPR: Bartek Gąsienica Józkowy i Tomasz Michalik. Drugie miejsce zajęli Łukasz Urbanek i Maciej Stanisławski z Grupy Beskidzkiej GOPR, trzecie - Andrzej Marasek i Grzegorz Wiercioch z TOPR.

W grupie starszej wygrali Marek SmetanaPaweł Król z Grupy Krynickiej GOPR. Drugie miejsce zajęli Edmund Górny i Włodzimierz Mołdysz z Grupy Beskidzkiej GOPR, trzecie - Jerzy Zachwieja i Andrzej Chrobak z Grupy Podhalańskiej GOPR.

- Goście dopisali. Przyjechało 50 zawodników, a także naczelnicy i prezesi poszczególnych grup oraz sponsorzy – mówi Mariusz Zaród, naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR.
Zawody odbyły się pod patronatem Antoniego Podolskiego - wiceministra spraw wewnętrznych i administracji,  szefa obrony cywilnej kraju.

(AGN)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com