facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-13
 

Zaproszenie na Bal Charytatywny METAMORFOZY (9 stycznia, Zakopane)

piątek, 9 stycznia 2009 roku, godzina 19.00 Zakopane, ul. Chałubińskiego 42 siedziba Tatrzańskiego Parku Narodowego

W piątek, 9 stycznia 2009 roku, odbędzie się III Charytatywny Bal Karnawałowy nawiązujący do tradycji bali karnawałowych zakopiańskiego środowiska artystycznego, zapoczątkowanej w dwudziestoleciu międzywojennym. Tegoroczny bal zatytułowaliśmy Metamorfozy.

Celem naszych bali jest nie tylko finansowa pomoc osobom potrzebującym, ale także włączanie ich w organizację bali dla kolejnych osób potrzebujących pomocy.
Atrakcjami będą: niepowtarzalna atmosfera i scenografia, aukcja dzieł sztuki, kapela góralska, DJ - e, loteria fantowa, konkurs kostiumów, koncert zespołu „Taryfa Nocna Band” i niespodzianki.

W tym roku bal organizujemy, by pomóc 29 letniemu alpiniście. Paweł Kulinicz wspina się od dziesięciu lat. Jeździł na wyprawy w Himalaje, Karakorum i Tien Shan. Niestety od 3 lat cierpi na rzadką, śmiertelną chorobę genetyczną - ataksję móżdżkowo-rdzeniową. Choroba postępuje bardzo szybko. Objawia się między innymi zanikiem mięśni i zaburzeniami równowagi. Jedyną szansą na uratowanie życia Pawła jest wykonanie operacji w Chinach, jej koszt wynosi około 70 tysięcy złotych. Czasu jest bardzo mało.

Zebrane na pierwszym balu fundusze (16 000 zł) przeznaczone były na rehabilitację 29-letniej Anny Król, u której nagły zawał pnia mózgu spowodował utratę wszelkich fizycznych możliwości organizmu, włącznie z utratą mowy. Zupełnie nienaruszona pozostała świadomość Ani oraz wyjątkowa sprawność intelektualna i nieprzeciętność duchowa. Ania nie przestaje pomagać pomimo choroby - dochód z ubiegłorocznego balu (23 000 zł) przekazała swojej koleżance i partnerce wspinaczkowej Renacie. 27-letnia Renata, dyrygentka i przewodniczka tatrzańska, w 2007 roku uległa poważnemu wypadkowi podczas wspinaczki w Tatrach. Z powodu złamania kręgosłupa nie może chodzić. Zebrane w czasie balu pieniądze przeznaczyła na sprzęt, który pozwala jej łatwiej się poruszać.

Mamy nadzieję, że w tym roku pomożemy Pawłowi dzięki Państwa pomocy – finansowej, rzeczowej lub organizacyjnej.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com