facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-12-14
 

Zapraszamy na sprzątanie Zakrzówka!

Na mocy porozumienia IŚW "Nasze Skały" (PZA) z właścicielem i zarządcą Zakrzówka, Klub Wysokogórski Kraków został bezpośrednim opiekunem terenów wspinaczkowych Zakrzówka ze strony PZA.

W sobotę 17 grudnia 2011 r. w godz. 8:00 - 17:00 przeprowadzimy pierwszą akcją na terenie, którym przyszło nam się opiekować. Zajmiemy się sprzątnięciem śmieci, wycinką krzaków w bezpośredniej bliskości skał (głównie sektor drytoolowy) oraz likwidacją miejsc, gdzie palone są ogniska (na terenie Zakrzówka będzie obowiązywał zakaz palenia ognisk, spożywania alkoholu i organizowania imprez - głównego źródła śmieci).

W dalszej perspektywie w planach są miedzy innymi: oczyszczanie skał oraz wymiana i montaż nowych punktów asekuracyjnych.

Na wiosnę właściciel ma postawić symboliczną bramę, która będzie wyznaczać wejścia na tereny wspinaczkowe. Powstaną też tablice, które będą informować o tym, że jest to teren prywatny i obowiązują na nim określone zasady użytkowania (właściciel terenu obiecał zamontować pierwsze tablice jeszcze w tym roku). Teren na razie nie zostanie ogrodzony, a brama (o ile w ogóle powstanie) będzie otwarta przez cały czas.

Nasze działania mają na celu wykazanie, czy krakowscy wspinacze i grotołazi są w stanie sami zadbać o bezpieczeństwo i porządek na terenie, który użytkują.

Jeżeli nie staniemy na wysokości zadania i sami nie zadbamy o powierzony nam teren, może się zdarzyć, że część wspinaczkowa Zakrzówka zostanie objęta zarządzaniem na wzór obowiązujący na części ze zbiornikiem wodnym.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich w sobotę 17 grudnia 2011 r. w godz. 8:00 na Zakrzówek (od strony ul. Twardowskiego) na spotkanie, podczas którego uporządkujemy tą część Zakrzówka, a po pracy, przy kiełbaskach z grilla i gorącej herbacie poznamy się lepiej i porozmawiamy o pomysłach na dalsze zagospodarowanie terenu.

W punkcie wydawania worków znajdować się będzie lista, na którą prosimy się wpisywać. Lista posłuży nam do oceny zaangażowanie poszczególnych klubów i środowisk w opiekę nad terenem wspinaczkowym Zakrzówka.

Akcję organizujemy wspólnie z IŚW "Nasze Skały"

Pamiętajcie !!! To od nas i stopnia naszego zaangażowania zależy, w jakim zakresie i na jakich zasadach będziemy korzystać z Zakrzówka.

Pozdrawiam,
Tadeusz Kuchno
prezes Klubu Wysokogórskiego Kraków

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com