facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-24
 

ZAMBERLAN – RODZINNA TRADYCJA

Mija już blisko 80 lat od kiedy to wyprodukowano pierwsze buty ZAMBERLAN.

Mija już blisko 80 lat od kiedy to wyprodukowano pierwsze buty ZAMBERLAN. Założycielem firmy był Giuseppe Zamberlan, którego miłość do gór, a zarazem potrzeba skłoniły do rozwinięcia swoich umiejętności i z szewca stał się producentem górskiego obuwia.


Zaraz po Pierwszej Wojnie Światowej, Giuseppe chcąc wędrować po swych ukochanych Małych Dolomitach musiał coś zrobić, gdyż ówczesne skórzane podeszwy nabijane metalowymi kołkami nie sprawdzały się podczas dłuższych wędrówek. Wraz z Vitale Bramani, późniejszym założycielem legendarnej marki Vibram wymyślili gumowe podeszwy, które stosuje się na całym świecie do dzisiaj. Ponadto dziadek Zamberlan kupił kilka maszyn, znalazł dostawców surowców, zatrudnił kilku pracowników i otworzył mały zakład produkcyjny. Bardzo pomogła mu jego żona Maria, która została główną szwaczką w fabryce.
Syn Giuseppe, Emilio dorastał w tej miłości do gór i stopniowo wciągał się w biznes produkcji butów trekkingowych. W końcu przejął interes od ojca i rozwinął sieć dystrybucji na inne kraje. Od ponad 35 lat Zamberlan sprzedawany jest na wielu europejskich i światowych rynkach. Obecnie ponad 90% produkcji przeznaczona jest na eksport.
Dzisiaj już trzecie pokolenie Zamberlanów prowadzi fabrykę. Marco i Maria poza rodzinnym biznesem, odziedziczyli miłość i pasję do gór. Oni to, między innymi, projektują, testują produkty i wprowadzają różnego rodzaju innowacje. Tworząc nowe projekty, tworzą je także dla siebie. Po 80 latach produkcji, produkty ze znakiem firmowym ZAMBERLAN można spotkać w ponad 40 krajach, także w Polsce. Jest to jednak ciągle rodzinny interes, dzięki czemu produkty są najwyższej jakości, tworzone z najlepszych materiałów, w oparciu o najlepsze technologie, a do tego z pasją i miłością do gór i górskich wędrówek

Źródło: Davis- Sport - Autoryzowany Przedstawiciel firmy Zamberlan na terenie Polski

www.davissport.pl

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com