facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-03-21
 

Zakopiańska Starówka - spacer (22 marca, Zakopane)

Willa Orla serdecznie zaprasza w Wielką Sobotę 22.03.2008 na wielkanocny spacer "Zakopiańska Starówka - spotkanie z historią i dniem dzisiejszym".


Willa Orla serdecznie zaprasza w Wielką Sobotę 22.03.2008 na wielkanocny spacer "Zakopiańska Starówka - spotkanie z historią i dniem dzisiejszym", która przybliży piękno góralskiej architektury i czasy gdy po ul. Kościeliskiej spacerował dr T. Chałubiński, a Sabała przygrywał gościom w karczmie.

Rozpoczęcie o godz. 12:00 na placyku obok Starego Kościółka (ul. Kościeliska). Uczestnictwo w wycieczce bezpłatne.

W programie zwiedzanie między innymi: najstarszego w Zakopanem kompleksu sakralnego, skupiającego Kaplicę Gąsieniców, Stary Kościół i Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku; znanej regionalnej restauracji "U Wnuka", zabytkowych domów góralskich, pochodzących z połowy XIX wieku, Willi Koliba jednego z najdoskonalszych przykładów budownictwa w stylu zakopiańskim, oglądnięcie Rzeźby Trójcy Świętej ufundowanej przez Jędrzeja Pitonia, Domu rodziny Janików - zbudowanego przed 1870 r. przez kowala i kościelnego kościółka Wojciecha Janika, pięknie zdobionej Willi "Cicha", starego domu Sobczaków, w którym obecnie mieści się Muzeum Andrzeja i Zofii Małkowskich twórców Harcerstwa Polskiego, oglądnięcie wystawy "Z teki Andrzeja B. Krupińskiego", dyskusja i słodki poczęstunek w Willi, "Orla" pod sosrębie z wizerunkiem "Orła Białego" z około 1902 r.

2008-03-21

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com