facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-08-30
 

XVII Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

Przegląd zaczyna się już we wtorek, ale najważniejsze atrakcje pojawią się w piątek - inauguracyjny koncert zespołu znanego z anteny radiowej Trójki - Cuba de Zoo rozpocznie szalony weekend.
W Lądku będzie można posłuchać prelekcji i opowieści min. o zdobyciu K2 oraz o pierwszym zimowym wejściu na Gasherbruma I przez Adama Bieleckiego, o kontynuacji projektu Polski Himalaizm Zimowy opowie Krzysztof Wielicki,  a o swoich wspinaczkowych osiągnięciach będzie mówił Adam Pustelnik. Z wyprawy do Wenezueli, której efektem było zdobycie Tramen Tepui i odkrycie nowego gatunku motyla zda relację Marek Arcimowicz.


Gwiazdą sobotniego wieczora będzie Hiszpanka Cecilia Buil, świetna alpinistka mająca na koncie wejścia m.in. na El Gigante w Meksyku oraz szczyty Shipton Spire, Punta Aragon i Changi Tower w masywie Karakorum. Najgłośniej komentowaną wyprawą Cecilii jest z 35-dniowa ekspedycja na lodowiec Charakusa z 2010 roku wraz z Miguelem Anta i Rubenen Calvo. Jej główny cel stanowiło wejście nieodkrytą dotąd drogą na szczyt K7 West, misja zakończyła się pełnym sukcesem. Jej życiowe motto pozwala wierzyć, że to skromna i ciekawa osoba: "Nie rozglądam się za powodem, który ciągnie mnie na skały. Mogłabym mieć ich wiele, żaden jednak nie może równać się prostemu pragnieniu bycia tam."


Cecilia Buil

Nie zabraknie także cieszących się dużą frekwencją rodzin spotkań pt. Króliczek Wędrowniczek, czyli pokazów i porad o tym, jak podróżować z małymi i dużymi dziećmi. Będzie można posłuchać o tym, jak z maluchem wygląda wyprawa wspinaczkowa do Meksyku czy podróż po Europie. Z cyklu Montana Incognita opowiemy o Andach z 1978 roku i Pamirze, a w sobotni wieczór zaprosimy na występ kabaretu LIMO.

Codziennie rano wszyscy chętni będą mogli pobiegać z zawodnikami Salomona (min. Piotrem Hercogiem, Miłoszem Szcześniewskim i Marcinem Świercem) a w sobotę zorganizujemy bieg Lądek Trail na dystansie około 15 km.


Podczas całego przeglądu dostępna będzie ścianka wspinaczkowa oraz możliwość sprawdzenia swojego zmysłu równowagi na slackline.

Przez sześć dni Lądek Zdrój opanuje świat wielkich gór, dalekich wypraw i ludzi - legend. Zapraszamy na XVII Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady.

Więcej informacji już wkrótce, do zobaczenia w Lądku Zdroju!

www.przeglad.ladek.pl

Źródło: www.ceneria.plWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com