facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-02-11
 

XVI Puchar Pilska w Skialpinizmie w ostatnią sobotę lutego

W ostatnią sobotę lutego najlepsi polscy, słowaccy oraz czescy skialpiniści zmierzą się na trasie XVI edycji Pucharu Pilska w narciarstwie wysokogórskim.Tegoroczne zawody organizowane tradycyjnie przez Klub Skialpinistyczny KANDAHAR są trzecią (po verticalu na Czantorii oraz Pucharze Połonin w Bieszczadach) edycją Pucharu Polski PZA w skialpinizmie. Dodatkowo też zaliczane są do cyklu Pucharu Europy Środkowej w NW, na który w sezonie zimowym 2016 składają się zawody w Czechach (sprinty), rywalizacja team-ów na Pilsku oraz na zakończenie zmagań vertical w Jasnej (Słowacja).

Jeśli tylko pogoda będzie dla nas łaskawa (w co mocno wierzymy, bo prognozowane są opady śniegu :-)) zawodnicy będą się ścigać na niespełna 20km trasie o przewyższeniu +/- 1650m, na którą składa się 6 podejść (m.in. strome zakosy, odcinki „z buta” i zaporęczowane skałki) oraz 5 terenowych, leśnych zjazdów. Dla młodzieży (kat. kadet) oraz dzieci zostały przygotowane krótsze i łatwiejsze trasy.


Więcej informacji (regulamin, mapa i profil trasy oraz formularz zgłoszeniowy) na stronie www.kandahar.pl

27 lutego zapraszamy więc na Pilsko!!! Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2016-04-01
GÓRY
 

Memoriał Józefa Oppenheima już jutro!

Komentuj 0
Goryonline
 
Monika Strojny
 
2016-02-15
GÓRY
 

Polacy na Mistrzostwach Europy w skialpinizmie

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com