facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-02-29
 

XV Polar Sport Skitour im. Basi German – skitury dzieciom i... śnieżnym panterom

Po raz XV w ostatni weekend lutego (29.02.2020 r.) Polar Sport zaprasza do Zawoi na jedyne takie zawody skiturowe na świecie. Rodzinna atmosfera, bogaty pakiet startowy, wspaniałe nagrody (nie tylko dla zwycięzców) oraz testy najnowszego sprzętu skiturowego firmy Dynafit – to wszystko podczas XV Polar Sport Skitour im. Basi German. Po raz czwarty impreza połączy się ze Snow Leopard Day.

 

Kultowe już zawody co roku przyciągają na Mosorny Groń setki zawodników i kibiców. To największa impreza skiturowa w Polsce, ale nie tylko to ją wyróżnia na tle innych. „Nie robimy tego dla pieniędzy, nie jest to impreza komercyjna. Jak co roku zapraszamy wszystkich, zawodników i amatorów, rodziny, a nawet tych, którzy jeszcze nart skiturowych na nogach nie mieli. Szybko się nauczą” – zachęca Piotr Krygowski, dyrektor imprezy. „Najważniejsze jest to, że tu wygrywają wszyscy, a najbardziej dzieci i… śnieżne pantery” – dodaje przedstawiciel Polar Sportu. Jak co roku cały dochód z imprezy trafia do podopiecznych Fundacji „Na Start” im. Basi German. To m.in. z tych pieniędzy organizowane są potem wycieczki w góry i narciarskie wyjazdy dla dzieci z domów dziecka.

 

Zawodom zawsze towarzyszy szereg atrakcji, również dla najmłodszych, dla których przygotowano przedszkole – gdy rodzice będą wylewali z siebie siódme poty, ich pociechy bezpiecznie i kreatywnie spędzą czas pod okiem wykwalifikowanej kadry z Klubu Odlotowych Mam. Na nieco starszych czeka „Przygoda z Babiogórskim Parkiem Narodowym”, czyli nauka przez zabawę z konkursami, prowadzona przez pracowników BGPN. Swoje modele nart udostępni do testu marka Dynafit – partner i główny sponsor zawodów.

 

 Tak było rok temu… XIV Polar Sport Skitour: fot. Jakub Domin

 

Głównym punktem programu oczywiście będą zawody. Start o 11 na stacji kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi. W zawodach weźmie udział ponad 200 zawodników – zapisać się będzie można do godziny 10, jeśli będą jeszcze wolne miejsca. Trasa wyścigu to około 12 kilometrów, o sumie przewyższeń 1000 metrów, po zawojskich lasach. Szczegółów organizatorzy nie chcą zdradzać – wiadomo jedynie, że nudno nie będzie, a momentami nawet bardzo ekscytująco. Zawodnicy rywalizować będą w ośmiu kategoriach. Przewidziana jest dodatkowa kategoria – najszersze narty oraz najciekawszy strój, wybierany drogą głosowania.

 

Ale do Zawoi warto zajrzeć już w piątek wieczorem, 28 lutego. Przed XV Polar Sport Skitour odbędzie się impreza towarzysząca – Dynafit Speedfit Night, czyli trening, testy, porady pod okiem ekspertów na stoku PKL Mosorny Groń. Niesamowita gratka dla fanów technologii, sprzętu i gadżetów.

 

 XIV Polar Sport Skitour: fot. Jakub Domin

 

Już po raz czwarty zawodom towarzyszyć będzie Dynafit Snow Leopard Day. To projekt na rzecz funduszu Snow Leopard Trust, poprzez propagowanie sportów górskich i zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, realizowany jednocześnie w 12 krajach. Każdy metr przewyższenia pokonany przez startujących Dynafit zamieni na 1 eurocent, a następnie przekaże całą kwotę funduszowi Snow Leopard Trust. Opłaca się trochę spocić – w zeszłym roku zawodnicy zapisali na konto imprezy 1 604 138 metrów przewyższenia, czyli o 500 000 metrów więcej niż rok wcześniej i tym samym ustanowili nowy rekord w historii imprezy! Oczywiście mieli w tym swój wkład także uczestnicy Polar Sport Skitour: z rezultatem 195 000 metrów (40 000 więcej niż w roku 2018) zawodnicy i uczestnicy organizowanego przez Dynafit nocnego treningu zasilili dotację o 1950 euro! Jak będzie w tym roku?

 

Na zawody można przyjechać bez swojego sprzętu: narty, buty, czy kask zapewni Dynafit na czas trwania imprezy. Zestaw skiturowy można będzie wypożyczyć zarówno na własny trening/testy, jak i do startu w zawodach – rezerwacje przyjmuje Tatra Trade, czyli oficjalne centrum testowe marki. Zgłoszenia należy przesyłać na adres tatratrade@tatratrade.com.pl, podając imię i nazwisko, dzień i nazwę wydarzenia, stopień zaawansowania, preferowaną godzinę odbioru sprzętu oraz rozmiar buta i nart – przygotowany sprzęt będzie czekał przed eventem na dolnej stacji. Centrum działać będzie od godz. 10:00 do 16:00 (wypożyczenia od 10:00 do 13:00 na czas do 3 godzin).

 

 XIV Polar Sport Skitour: fot. Jakub Domin

 

„To truizm, ale warto pomagać. Bawimy się, rywalizujemy, ale i robimy też coś dla innych, dla dzieci i dla zwierząt. Dlatego warto przyjechać do Zawoi: pomoc mamy w pakiecie, który nie kosztuje dużo i… we własnych nogach oraz płucach” – reasumuje Piotr Krygowski. 29 lutego Polar Sport zaprasza na prawdziwe skiturowe święto!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com