facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-31
 

XLV Ogólnopolski Rajd Studencki "Beskid Niski" (25 kwietnia-1 maja)

Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się najbardziej znany w kraju ogólnopolski Rajd Studencki "Beskid Niski", który jak co roku organizuje warszawskie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Tym razem dominował będzie podczas wyjazdu "gangsterski" motyw przewodni.
Rajd „Beskid Niski” to największa w Polsce impreza dla ludzi, którzy chodzą od lat po górach z plecakiem, jak i tych, którzy po raz pierwszy chcą tego zasmakować. Bierze w niej udział ok. 300 osób. Jak co roku uczestnicy mogą wybierać z pośród kilkunastu tras rajdowych pieszych, jak i rowerowych. Wszystkie w ciągu od 3 do 10 dni wiodą przez najwspanialsze zakątki Beskidu Niskiego i prowadzone są przez doświadczonych przewodników górskich. Do wyboru są trasy, których noclegi są zaplanowane w namiotach, jak i takie, które na noc będę zatrzymywać się u gospodarzy. Pierwsza z grup rajdowych rusza 25 kwietnia, ostatnia zaś 1 maja.

Spotkanie wszystkich tras rajdowych, czyli tzw. ześrodkowanie odbędzie się 2 maja w Jasielu. Jest to malowniczo położona, opuszczona wieś niedaleko Komańczy. Na ześrodokowaniu nie zabraknie specjalnych atrakcji. Będą też niespodzianki kulinarne i konkursy z cennymi nagrodami dla uczestników.

By wziąć udział w rajdzie, wystarczy zapłacić 25 zł wpisowego, pokryć koszty swojego wyżywienia (ok. 7 zł za dzień) oraz przejazdów PKP i PKS. Przewodnicy SKPB prowadzą grupy za darmo, a cała impreza jest niekomercyjna. W rajdzie mogą brać udział wszyscy, bez względu na wiek.
 
Szczegółowe informacje o trasach i zapisach na stronie: www.skpb.waw.pl
 

 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com