facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-03-31
 

XLIV Ogólnopolski Rajd Studencki „Beskid Niski 2008” (26 kwietnia-4 maja)

Rajd „Beskid Niski” to impreza dla ludzi, którzy lubią chodzić po górach z plecakiem, spać w namiocie lub stodole, gotować na ognisku.

XLIV Ogólnopolski Rajd Studencki „Beskid Niski 2008”
26.04 - 4.05. 2008

„PRZEKRACZAMY GRANICE”

Rajd „Beskid Niski” to impreza dla ludzi, którzy lubią chodzić po górach z plecakiem, spać w namiocie lub stodole, gotować na ognisku. Organizowany jest każdego roku, na przełomie kwietnia i maja w Beskidzie Niskim przez SKPB Warszawa. W związku z tym, że Beskid Niski to nie tylko Polskie góry, a Polska i Słowacja należą do strefy Schengen tegoroczny rajd przebiegał będzie pod hasłem "PRZEKRACZAMY GRANICE".  

Bierze w nim udział ok. 300 osób. Wszystkie trasy rajdowe wiodą przez najbardziej malownicze zakątki Beskidu Niskiego i prowadzone są przez doświadczonych przewodników górskich. W tym roku część tras będzie wiodła również po słowackich górach. Do wyboru są trasy namiotowe (noclegi w namiotach) i stodołowe (w stodołach). Trwają od 3 do 10 dni. Pierwsza z grup rajdowych rusza w góry 26 kwietnia, ostatnia 2 maja.

Rajd kończy spotkanie wszystkich uczestników na wspólnej imprezie zwanej ześrodkowaniem. Czterdzieste czwarte ześrodkowanie odbędzie się 3 maja w przygranicznej, opustoszałej wsi Bieliczna. Nie zabraknie na nim specjalnych atrakcji. Jedną z nich będzie koncert piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, a następnie śpiewanki, czyli granie i śpiewanie przy ognisku do samego rana. Będą też niespodzianki kulinarne i konkursy z cennymi nagrodami dla uczestników.

Aby wziąć udział w rajdzie, wystarczy zapłacić niewielkie wpisowe oraz pokryć koszty swojego wyżywienia (gotujemy sami na ogniskach) i przejazdów PKP i PKS. Przewodnicy SKPB prowadzą grupy na rajdzie za darmo, a cała impreza jest niekomercyjna. Rajd Beskid Niski jest imprezą bezalkoholową.

Więcej informacji oraz szczegółowe opisy tras są dostępne na stronie: www.skpb.waw.pl/bn
W rajdzie mogą brać udział także osoby, które już nie studiują i licealiści (za zgodą rodziców).POJEDŹ Z NAMI W GÓRY!

Informacja o Stowarzyszeniu
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Warszawy

Jesteśmy organizacją studencką działającą non profit, która powstała w 1957 roku i skupia przewodników górskich po Beskidzie Niskim i Bieszczadach. W większości ludzi młodych, ale jak na organizację z ponad 50-letnimi tradycjami przystało mamy też członków starszych, którzy dziś są w Kole instruktorami. Prowadzimy ludzi po górach i szkolimy kandydatów na przewodników górskich, którzy potem przystępują do egzaminu państwowego. Dwa razy w roku organizujemy duże imprezy otwarte: Rajd „Beskid Niski” i Rajd „Połoniny”. Oprócz tego robimy także wycieczki weekendowe, autokarowe, rajd „Beskidzki Trakt” dla licealistów i „Akcję Lato” (letnie obozy studenckie). 

Więcej informacji o SKPB Warszawa można znaleźć na stronie www.skpb.waw.pl .

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich
ul. Smocza 27, 01-048 Warszawa
e-mail: skpb@skpb.waw.pl
Internet: www.skpb.waw.pl
  

2008-03-31

(kg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com