facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-03-02
 

XIV Polar Sport Skitour & Snow Leopard Day już 2 marca w Zawoi!

2 marca 2019 roku powraca Polar Sport Skitour, czyli doroczne zawody skiturowe organizowane przez fundację „Na Start” im. Basi German oraz firmę Polar Sport. Po raz trzeci impreza połączy się ze Snow Leopard Day – inicjatywą marki DYNAFIT, która już od dziesięciu lat angażuje się w działania na rzecz ochrony gatunku śnieżnej pantery.

Ubiegłoroczna edycja Polar Sport Skitour. Fot. Kuba Witos | arch. Polar Sport

 

Polar Sport Skitour to wyjątkowe towarzyskie zawody skiturowe, którym przyświeca jeden szczytny cel: zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Na Start” im. Basi German. Całe wpisowe z imprezy trafia bowiem do Fundacji, która dzięki rosnącej z roku na rok liczbie zawodników regularnie organizuje wyjazdy górskie dla podopiecznych z domów dziecka.

 

 

Zawodom zawsze towarzyszy szereg atrakcji, również dla najmłodszych: wzorem ubiegłego roku organizator uruchomi specjalne przedszkole, w którym wszyscy aktywni rodzice będą mogli na czas startu zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanej kadry z Klubu Odlotowych Mam. Jak sama nazwa wskazuje panie zadbają, by dzieciom nie doskwierała nuda!

 

Na nieco starszych czeka natomiast „Przygoda z Babiogórskim Parkiem Narodowym”, czyli panel edukacyjny z konkursami poprowadzony przez pracowników BGPN. Swoje modele nart udostępni do testu m.in. marka DYNAFIT – partner i główny sponsor zawodów.

 

Ubiegłoroczna edycja Polar Sport Skitour. Fot. Ryszard Żywczak | arch. Polar Sport

 

Dla najstarszych główną atrakcją będzie na pewno sama trasa zawodów – 12 kilometrów o sumie przewyższeń 900 m i z dwoma odcinkami specjalnymi (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym i skałki obok drogi „stokówka”. Zawodnicy rywalizować będą w ośmiu kategoriach. Przewidziana jest dodatkowa kategoria - najszersze narty oraz najciekawszy strój - wybierany drogą głosowania. Komu pójdzie najlepiej w tym roku?

 

Ubiegłoroczna edycja Polar Sport Skitour. Fot. Kuba Witos | arch. Polar Sport

 

Ostatnio w grupach OPEN triumfowali Iwona Januszyk (Ks Kandahar-Alpinka SkiTrab) oraz Franciszek Rząsa (TKN Tatra Team), a w całej stawce znalazło się 31 kobiet i 129 mężczyzn. W tym roku impreza będzie miała swój finał w pensjonacie Beskid, a wszyscy startujący w ramach pakietów startowych otrzymają ciepły posiłek, pamiątkowy numer startowy, zawojski „Zbyrcok”, plecak od DYNAFIT a także udział w losowaniu nagród.

 

Tak prezentuje się oficjalny plakat wydarzenia. Fot. materiały organizatora

 

Czternastej edycji Polar Sport Skitour towarzyszyć będzie także DYNAFIT Snow Leopard Day – inicjatywa mająca na celu zasilenie funduszu Snow Leopard Trust poprzez propagowanie sportów górskich i zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Z okazji zawodów DYNAFIT zamieni każdy metr przewyższenia pokonany przez startujących na 1 eurocent. Od trzech lat idea realizowana jest w formacie iście międzynarodowym: rok temu skiturowcy z 10 krajów pokonało wspólnie ponad 1 milion metrów przewyższenia a uczestnicy z Zawoi zapisali na swoje konto 154 840 metrów przewyższenia znacząco przyczyniając się do globalnego sukcesu. W piątek wieczorem 1 marca przed XIV Polar Sport Skitour odbędzie się impreza towarzysząca - Dynafit Speedfit Night czyli trening, testy, porady pod okiem ekspertów na stoku PKL Mosorny Groń.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku warunki śniegowe dopiszą, podobnie jak zawodnicy – lista startowa powoli się zapełnia, Was też nie może zabraknąć!

 

Więcej informacji na stronie głównej zawodów i FB

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com