facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-04
 

X Jubileuszowy Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski (26 września 2009)

Piękny był to rajd w słonecznej pogodzie po górskich ścieżkach wędrowało w sobotę 26 września na Święty Krzyż ponad 4700 osób. To rekord w dziesięcioletniej historii rajdu.
Dnia 26 września odbył się X Jubileuszowy Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski - "Święty Krzyż 2009", którego hasłem przewodnim i zarazem celem był: „Rok Dzieci i Młodzieży w PTTK; Otoczmy troską życie”. Także celem tegorocznego spotkania, podobnie jak w ubiegłych latach, był pokłon Relikwiom Drzewa Krzyża Świętego.
Trasy rajdu prowadziły po najpiękniejszych zakątkach Gór Świętokrzyskich, a jego zakończenie i spotkanie wszystkich turystów-pielgrzymów odbyło się w klasztorze Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. W tej organizowanej od kilku lat turystyczno-religijnej imprezie, najliczniejszą grupę stanowią uczniowie i do nich w dużym stopniu adresowana jest oferta uczestnictwa w rajdzie. Trzynaście tras rajdowych prowadzi grupa doświadczonych przewodników świętokrzyskich PTTK, którzy przekazują uczestnikom wędrówki szeroką wiedzę historyczną, przyrodniczą i geograficzną, realizując przy tym jeden z głównych celów rajdu tj. kształtowanie postaw oraz zachowań w duchu wzajemnej miłości międzyludzkiej i poszanowania otaczającego świata. Wspólną wędrówkę zakończy koncelebrowana Msza Święta na Świętym Krzyżu: w intencji naszej Ojczyzny, za papieża Benedykta XVI, Dziękczynna w Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK, za uczestników rajdu i ich rodziny, za Działaczy i Przewodników Świętokrzyskich. Specjalną 14 trasę o długości 27 km przeszła grupa złożona z członków Klubu Górskiego PTTK Kielce.
O godz. 15.30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia na zakończenie X Jubileuszowego Rajdu, której przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz kielecki Ks. bp Kazimierz Ryczan.
Wszystkich chętnych w imieniu PTTK Kielce oraz organizatorów zapraszamy na kolejny Rajd już za rok po malowniczych zakątkach Ziemi Świętokrzyskiej.
 Paweł (GK KIELCE) przewodnik 14 specjalnej trasy
 Na trasie...
 Krzyż na Łysicy (612m)
 Na trasie...
 Na trasie...
 
 Turyści-pielgrzymi na trasie...
 Na trasie...
 Na trasie...
 Św. Krzyż...
 Głodni Przewodnicy
 
 Prezwodnickie klimaty...
 Autor zdjęć z członkami ekipy KG
 Biskupi w asyście przewodników
 Poczet PTTK Kielce
 Zachód nad Górami Świętokrzyskimi
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-26
FOTO-VIDEO
 

Reel Rock 16: premiera w Polsce już 8-9 czerwca!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-11-25
FOTO-VIDEO
 

„DOO SAR” – nowy film Andrzeja Bargiela już dostępny

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com