facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-08-21
 

Wystawa fotogramów (4-15 września, Kraków)

M.in. wspomnienie wspaniałej górskiej przygody, której wspomnienie po dzień dzisiejszy autor w sobie nosi.


Mini Galeria przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury serdecznie zaprasza 4 - 15 września 2006 r. na wystawa fotogramów Jerzego Bogusława Nowaka.

Jerzy Bogusław Nowak „Boguś”
Absolwent krakowskiej AWF. Były komandos i tancerz. Taternik. Europejski przewodnik górski. Przewodnik tatrzański w kole im. Macieja Sieczki, beskidzki i terenowy w kole im. Władysława Krygowskiego w Krakowie. Przodownik górski i narciarski z uprawnieniami na wszystkie góry w Polsce. Ratownik wodny. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. Podróżnik, fotograf, autor wystaw i prelegent. Uczestnik wypraw górskich w Himalaje, Andy, Taurus, Dolomity, Dachstein, Riłę, Gorgany, Czarnohorę, Olimp, Synaj, Chamar-Daban, Golce Tunkijskie, Maramorosze, Alpy Rodniańskie, Fogarasze, Ałtaj Gobijski, Changaj, Atlas, Ural Polarny. Nauczyciel kultury fizycznej w gimnazjum nr 27 w Krakowie.

Obecna wystawa jest pokłosiem afrykańskiej wyprawy, której pomysłodawcą był kolega Janusz Bociąga. Szukając ludzi, miejsc, zdarzeń i klimatów szczególnych, autor wystawy wraz z kolegą przemierzył ogromne przestrzenie afrykańskiego interioru. Od Atlantyku, przez Atlas po piaski Sahary. Od berberyjskich wiosek w górach, wśród migdałowców i palm skąpanych po pełen czarów i magii Marakesz. Od błękitnej Essakuri po wrota pustyni – Gulemime. Od wyszukanej architektury Agadiru po pełne chałaśliwych sprzedawców targowiska małych miasteczek. Podczas jednej z górskich wędrówek przeżył chwile grozy. Niejako w rewanżu, w tychże górach spotkał tubylca o imieniu Omar Aurir. Wraz z nim zaznał wspaniałej górskiej przygody, której wspomnienie po dzień dzisiejszy w sobie nosi.
Afrykańskie fotogramy są skromną próbą oddania hołdu pięknu, które nie zna granic i jawi się w nas jako najbardziej wysublimowana forma zachwytu.

Wernisaż 4 września, godzina 18.00. Zapraszamy do ŚRÓDMIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY, Kraków, ul. Mikołajska 2.

2006-08-21

 

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com