facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-04-18
 

Wystawa fotograficzna „Miej odwagę!”

Do 5 maja, w holu głównym siedziby Wydawnictwa Agora (ul. Czerska 8 / 10 w Warszawie) można oglądać wystawę fotograficzną przedstawiającą dotychczasowe edycje „Miej odwagę!” Memoriału Piotra Morawskiego - wyprawy zrealizowane przez jego laureatów. Wystawa powstała dzięki mecenatowi marki Samyang, producenta obiektywów fotograficznych i filmowych.

„Miej odwagę” to projekt grantowy, swoisty inkubator podróżników, który od 2010 roku wspiera
i promuje początkujących globtroterów. Idea Memoriału zrodziła się z potrzeby i chęci upamiętnienia wybitnego wspinacza i himalaisty Piotra Morawskiego oraz promowania jego sposobu na życie – pasji, pozytywnej energii  i odwagi spełniania marzeń. Wystawa fotograficzna „Miej odwagę!”
i pokazane na niej zdjęcia laureatów Memoriału to namacalny dowód, że warto walczyć o swoje marzenia i pasje podróżnicze. Laureaci „Miej odwagę!” otrzymali pełną kwotę potrzebną na zrealizowanie ekspedycji, które uwiecznili na zdjęciach zaprezentowanych na wystawie.

 Bardzo się cieszę, że w tak ciekawy sposób możemy zaprezentować wszystkich laureatów „Miej odwagę!”. Mam nadzieję, że fotograficzna opowieść o spełnianiu ich podróżniczych marzeń, będzie dla innych inspiracją oraz motywacją do poszukiwania i realizowania ich własnych, ciekawych pomysłów na odkrywanie świata. – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”.

Fotografie, które weszły w skład wystawy przedstawiają laureatów trzech poprzednich edycji Memoriału oraz ich zwycięskie wyprawy. Prezentują dokonania eksploratorskie i sportowe z tak egzotycznych kierunków jak trudno dostępne dorzecza Rio Cunucunuma w Wenezueli, zapomniane Góry Tibesti w północnym Czadzie czy kraje basenu Morza Czarnego i Kaspijskiego.

***

Piotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009)  ̶  doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca
6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu.
Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie  ̶ nie pobitego do tej pory  ̶ rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz
z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.

www.miejodwage.pl
www.alpinus-miejodwage.pl
www.piotrmorawski.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com