facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-17
 

Wyprawa KW POZNAŃ NA SIGUNIANG SHAN 2005 zakończona

W październiku 2005 działała w Chinach wyprawa Poznańskiego Klubu Wysokogórskiego.


W październiku 2005 działała w Chinach wyprawa Poznańskiego Klubu Wysokogórskiego w składzie: Marcin Rutkowski, Maciej Cesielski i Błażej Ceranka.

Niestety cel wyprawy – czyli nowa droga porywającą linią na południowej ścianie Siguniang Shan 6250 m - nie został osiągnięty.
Można by tu dużo pisać o pogodzie i pewnych niezależnych od nas opóźnieniach komunikacyjnych, ale pomijając te przeciwności cel po prostu „przygniótł” nas powagą.
Rejon, w którym przebywaliśmy (prowincja Sichuan, pasmo Qionglai), z roku na rok staje się coraz popularniejszy wspinaczkowo, niemniej jednak możliwości prowadzenia nowych dróg czy wejść na dziewicze wierzchołki są ogromne: od dróg czysto skalnych po lodowe, wielesetmetrowe nitki. Mimo niewielkiej eksploracji wspinaczkowej, góry są bardzo łatwo dostępne (ze stolicy prowincji Sichuan – Chengdu zaledwie 6-7 godzin jazdy autobusem + dzień podejścia w wyższe partie gór) i ciągle jeszcze tanie.
Niewielkim efektem naszej wyprawy jest materiał fotograficzny, który być może zainspiruje kogoś do podróży w ten rejon. Z chęcią podzielimy się informacjami i doświadczeniami, które zebraliśmy.

Wyprawa doszła do skutku dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu.

Błażej Ceranka

2005-11-17

Źródło:PZA

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com