facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wyborne przejścia Łukasza Dudka na Jurze

Łukasz Dudek ostatnimi czasy skupił się na Jurze i odhacza powoli nasze rodzime ekstrema. Na pierwszy ogień poszła Fałszywa Skromność VI.7, a następnie już Batalion Skała VI.7 i przez wiele lat niepowtórzony Sen Astralny Rafała Moucki!
Batalion Skała, był „odwiecznym” otwartym projektem na Pochylcu. Linię wymyślił Sebastian Zasadzki, a obił ją Grzegorz Wieczorek. Ciąg przechwytów rozwiązał na początku czerwca Piotrek Schab proponując wycenę VI.7+. 
 
O samym „zagmatwanym” przebiegu drogi Łukasz wypowiada się tak:
 
"O ile większość zakazów drogi można w miarę zrozumieć, to jednak miejsce u góry wydaje mi się zupełnie absurdalne. Mając ekspres między rękami możemy łapać słabego oblaka, ale klamki 30 cm wyżej, której używa się z drogi I Ty możesz zostać orłem już nie! Nie sądzę, by ogranicznik ten wiele zmieniał w wycenie całości. W wersji autorskiej niemożliwe jest przejście drogi w stylu on-sight podobnie jak na większości biegnących na tej skale."Na drodze MYD 8c+ w sektorze Ali Baba, Rodellar. Fot. Jacek Matuszek

Wczoraj do kapownika Łukasza powędrowała droga Sen Astralny. Linia autorstwa Rafała Moucki, znajdująca się na Wodnej Skale w Podlesicach przez wiele lat odpierała ataki nielicznych pretendentów. Podejrzewano ją o trudności VI.8, jak i pozostałe drogi z „Wielkiej Czwórki” Rafała.
 
Przełom przyniósł dopiero 2012 rok. Niedawno Arachnofobię powtórzył Michał Jagielski proponując dla niej wycenę „raczej więcej niż VI.7+, więc może łatwe VI.8?”.
 
Teraz Łukasz rozwiązał trudności Snu Astralnego. Poniżej jego odczucia co do urody i wyceny drogi.
 
 
"Prawdziwa petarda!!! świetna droga! nie ma nic wspólnego z jurajskim czochraniem, przydaje się konkretna moc, każdy ruch z cruxu to dynamiczne przestrzały, zresztą mówił o tym Rafał, ale nikt go nie słuchał… trudności chyba sięgają VI.7+, lub bardzo mocnego VI.7."

Sen Astralny to bulderowy start z bardzo trudnymi ruchami po odciągach i najtrudniejszym ruchu polegającym na wejściu w podchwyt. Zaraz po przejściu trudności tej drogi wchodzimy bez możliwości odpoczynku w trudności Krzyku Wapienia VI.5+, przez co droga nabiera bardziej ciągowego charakteru.
 
Gratulujemy Łukaszowi formy i przypominamy, że na przejścia czekają jeszcze 2 drogi Rafała Moucki, Mental Terror i Pandemonium!

Źródło: 8a.nu, climb.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com