facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wyborne przejścia Łukasza Dudka na Jurze

Łukasz Dudek ostatnimi czasy skupił się na Jurze i odhacza powoli nasze rodzime ekstrema. Na pierwszy ogień poszła Fałszywa Skromność VI.7, a następnie już Batalion Skała VI.7 i przez wiele lat niepowtórzony Sen Astralny Rafała Moucki!
Batalion Skała, był „odwiecznym” otwartym projektem na Pochylcu. Linię wymyślił Sebastian Zasadzki, a obił ją Grzegorz Wieczorek. Ciąg przechwytów rozwiązał na początku czerwca Piotrek Schab proponując wycenę VI.7+. 
 
O samym „zagmatwanym” przebiegu drogi Łukasz wypowiada się tak:
 
"O ile większość zakazów drogi można w miarę zrozumieć, to jednak miejsce u góry wydaje mi się zupełnie absurdalne. Mając ekspres między rękami możemy łapać słabego oblaka, ale klamki 30 cm wyżej, której używa się z drogi I Ty możesz zostać orłem już nie! Nie sądzę, by ogranicznik ten wiele zmieniał w wycenie całości. W wersji autorskiej niemożliwe jest przejście drogi w stylu on-sight podobnie jak na większości biegnących na tej skale."Na drodze MYD 8c+ w sektorze Ali Baba, Rodellar. Fot. Jacek Matuszek

Wczoraj do kapownika Łukasza powędrowała droga Sen Astralny. Linia autorstwa Rafała Moucki, znajdująca się na Wodnej Skale w Podlesicach przez wiele lat odpierała ataki nielicznych pretendentów. Podejrzewano ją o trudności VI.8, jak i pozostałe drogi z „Wielkiej Czwórki” Rafała.
 
Przełom przyniósł dopiero 2012 rok. Niedawno Arachnofobię powtórzył Michał Jagielski proponując dla niej wycenę „raczej więcej niż VI.7+, więc może łatwe VI.8?”.
 
Teraz Łukasz rozwiązał trudności Snu Astralnego. Poniżej jego odczucia co do urody i wyceny drogi.
 
 
"Prawdziwa petarda!!! świetna droga! nie ma nic wspólnego z jurajskim czochraniem, przydaje się konkretna moc, każdy ruch z cruxu to dynamiczne przestrzały, zresztą mówił o tym Rafał, ale nikt go nie słuchał… trudności chyba sięgają VI.7+, lub bardzo mocnego VI.7."

Sen Astralny to bulderowy start z bardzo trudnymi ruchami po odciągach i najtrudniejszym ruchu polegającym na wejściu w podchwyt. Zaraz po przejściu trudności tej drogi wchodzimy bez możliwości odpoczynku w trudności Krzyku Wapienia VI.5+, przez co droga nabiera bardziej ciągowego charakteru.
 
Gratulujemy Łukaszowi formy i przypominamy, że na przejścia czekają jeszcze 2 drogi Rafała Moucki, Mental Terror i Pandemonium!

Źródło: 8a.nu, climb.pl
Weronika Biernacka
 
2019-01-21
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"La Fabelita" 8c dla Niki Potapovej

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

11-letni Max Bertone idzie w ślady siostry - 13x 7C-8A+ w Rocklands!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-07
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejne zdobycze 13-letniej Oriane Bertone w Rocklands - 2x8A i 8A+!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com