facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2022-04-23
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, po raz pierwszy w SKARPIE BYTOM odbędą się zawody Pucharu Polski, których organizatorem jest Polski Związek Alpinizmu.

Zawodnicy będą rywalizować we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, w której od kilku lat odnosimy sukcesy na arenie międzynarodowej. Możliwość startu w Bytomiu otrzymali również wspinacze z Ukrainy.

 

W sobotę, 23 kwietnia Bytom odwiedzą najlepsi wspinacze z całego kraju.

„To pierwsze tak duże i prestiżowe wydarzenie w naszym obiekcie i na pewno nie ostatnie. Na liście startowej jest m.in. Natalia Kałucka, mistrzyni świata we wspinaczce na czas w 2021 roku w Moskwie, Anna Brożek, wicemistrzyni świata we wspinaczce na czas w 2018 roku w Innsbrucku oraz Marcin Dzieński, mistrz świata z 2016 roku i mistrz Europy z 2017 roku” – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.

„Cieszymy się, że Puchar Polski znów odbędzie się na Śląsku. Nowy obiekt Skarpy Bytom robi świetne wrażenie. Będą to pierwsze zawody PZA w nim organizowane. Mamy nadzieję, że Rozbark na stałe trafi do kalendarza Pucharu Polski” – powiedział Piotr Bunsch, szef Komisji Wspinaczki Sportowej PZA. 

Możliwość sportowego współzawodnictwa w Bytomiu otrzymali nie tylko polscy wspinacze. Na starcie zobaczymy kilkunastu zawodników z Ukrainy, w tym członków kadry narodowej. Polski Związek Alpinizmu oraz wspinacze z całej Polski pomagają zawodnikom przebywającym w naszym kraju w ramach programu PZA'4'UA. Więcej informacji znajduje się na stronie: pza.org.pl/uncategorized/pza4ua  

 

SKARPA BYTOM zaprasza w sobotę wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania zawodnikom. W tym dniu wstęp dla widowni na teren obiektu będzie bezpłatny.

„Chcemy, aby ta impreza pokazała jak najszerszej publiczności, jak piękny i szlachetny to sport. Dlatego każdy może przyjść i wesprzeć dopingiem zawodników. Zapraszamy od godz. 9:00” – podkreśla Marek Chłopaś, dyrektor zawodów, a na co dzień dyrektor ds. sportowych w SKARPIE BYTOM.

Szczegółowy harmonogram zawodów dostępny jest na stronie Polskiego Związku Alpinizmu.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-27
WYDARZENIA
 

Rusza Puchar Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
WYDARZENIA
 

GÓRNOLOTNI 2023 – spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-06
WYDARZENIA
 

Przedświąteczne święto gór w Zakopanem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-21
WYDARZENIA
 

Opolski Festiwal Gór po raz jedenasty

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-20
WYDARZENIA
 

Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com