facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wspinacze nominowani do Arco Rock Legends

Znamy już nominowanych wspinaczy do prestiżowej nagrody Arco Rock Legends Awards. W tegorocznej siódmej edycji jury złożone z przedstawicieli 19 magazynów i 2 stron internetowych zdecyduje kto otrzyma Salewa Rock Award oraz La Sportiva Competition Award.
Tak jak w poprzednim roku zawodnicy będą podzieleni na dwie grupy. Pięć osób do Rock Award i trzy do Competition Award. Cała ósemka reprezentuje absolutny top wspinaczki.
 


Arco Rock Legends. Fot. Torsten Wenzler
 
Poniżej przedstawiamy piątkę nominowanych do Salewa Rock Award. Pod uwagę były brane przejścia, które wywarły duży wpływ na sportową wspinaczkę i bouldering w ostatnich 12 miesiącach.
 


Sasha DiGiulian. Fot. Piotr Drożdż
 
Sasha DiGiulian – Dziewiętnastolatka z Virginii, która ma na koncie 8b+ OS i 2 x 9a RP. Wynik, który można jedynie porównać z Josune Bereziartu (swoją drogą pierwszą zwyciężczynią Salewa Rock Award w 2006 roku).
 


Dave Graham. Fot. Piotr Drożdż
 
Dave Graham – Amerykanin z Maine, lat 30. Na koncie pokaźny zestaw przejść na najtrudniejszych  problemach świata. Po długiej przerwie, spowodowanej leczeniem kontuzji, Graham wraca do czołówki boulderowców ponownie.
 


Daniel Woods. Fot. Piotr Drożdż
 
Daniel Woods – Kolega Grahama i kompan podczas niezliczonej ilości przystawek. To już druga nominacja Woodsa do Arco Rock Legends.
 


Iker Pou. Fot. The North Face
 
Iker Pou – Trzydziestopięcioletni baskijski wspinacz wydaje się weteranem w tej grupie, lecz doświadczenia i wspinaczkowej wszechstronności niejeden mógłby mu pozazdrościć. Pou urzekł Jury swoimi nowymi skalnymi przejściami oraz swoim niebywałym „sprężem”.
 


Adam Ondra. Fot. Piotr Drożdż
 
Adam Ondra – Przedstawiać nie trzeba... Trzykrotny zdobywca Salewa Rock Award, ciągle należy do czołówki, a właściwie to czołówka goni jego :-). Jeszcze pewnie niejeden raz będzie nominowany.
 
La Sportiva Competition Award każdego roku dostaje się w ręce wspinacza, który podczas mijającego sezonu odniósł największe zawodnicze sukcesy podczas Pucharu Świata IFSC. Po tegorocznych nominacjach widać, że dzieje się w Austri. Wszystkie trzej mistrzowie reprezentują szkołę wspinania z Imstu. Nominowani to:
 


Kilian Fischhuber. Fot. Piotr Drożdż
 
Kilian Fischhuber – W 2011 roku wygrał po raz piąty Puchar Świata w Boulderingu. W 2009 roku wygrał La Sportiva Competition Award.
 


Anna Stöhr. Fot. Piotr Drożdż
 
Anna Stöhr – Historia się powtarza. W 2009 roku jury nominowało Annę do nagrody. Tym   razem  Austriaczka ma na koncie zwycięstwo w Pucharze Świata w Boulderingu, i drugie miejsce w „Kombinowanej” klasyfikacji. Czyli specjalnej kategorii, w której wlicza się bouldering, prowadzenie i wspinaczkę na czas.
 


Jakob Schubert. Fot. Piotr Drożdż
 
Jakob Schubert – 21-letni Austriak, który wygrał właściwie wszystko, co było do wygrania w ostatnim sezonie. Zdominował Puchar Świata w prowadzeniu, w którym wygrał siedem z dziesięciu edycji.
 
Jury nie będzie miało w tym roku łatwego zadania!
 
Poniżej przedstawiamy kompletną listę członków Jury.
 
Prezydent: Giorgio Balducci (reżyser RAI) 
 
Wspinaczkowe magazyny: Climax (AUT), Montana (CZE), Campo Base (ESP), Desnivel (ESP), EscaladeMag (FRA), Summit (GBR), Climb magazine (GBR), Alpin (GER), Klettern (GER), UP Climbing (ITA), Montagne 360° (ITA), ALP (ITA), Meridiani Montagne (ITA), RISK (RUS), Man and Mountain (KOR), Gory (POL), SA Mountain Mag (SA), Jamesak (SLK), Rock & Ice (USA), i strony internegowe www.8a.nu (SWE), www.mountain.ru (RUS) 
 
W tym roku specjalna nagroda „Climbing Ambassador” - przyznawana osobom których wkład, energia, wizja wspinaczki natchnęła innych – powędruje do Stefana Glowacza. To właśnie w Arco Stefan święcił największe triumfy we wspinaczce zawodniczej, wygrywając zawody trzy razy. Już po rezygnacji z zawodów Glowacz skierował się w stronę górskiej wspinaczki na niezdobytych ścianach w odległych zakątkach świata.
 


Stefan Glowacz. Fot. Piotr Drożdż
 
Nagrody, często zwane wspinaczkowymi Oscarami zostaną wręczone podczas Arco Rock Master, które odbędą się w terminie 25 sierpnia - 3 września.

Źródło: climbandmore.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com