facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-11-10
 

Wirtualna Konwencja Oberalp FW 2021-22. Góry oczami kobiet

Pod koniec października, po raz drugi w historii firmy Oberalp, odbyła się Wirtualna Konwencja, podczas której marki wchodzące w skład Grupy Oberalp (SALEWA, DYNAFIT, EVOLV, WILD COUNTRY, POMOCA) zaprezentowały swoje nowe kolekcje w przełomowym pokazie mody online. Ponzaliśmy również LaMunt - nową markę sportów górskich tworzoną przez kobiety dla kobiet. 

Prezentacja nowej kolekcji Salewa; fot. materiały prasowe Oberalp

 

29 października br. Ruth Oberrauch, członkini zarządu Grupy Oberalp oficjalnie zaprezentowała nowy brand w rodzinie Oberalp:

 

„LaMunt to nowa górska marka, tworzona przez kobiety dla kobiet i odzwierciedlająca świeże kobiece spojrzenie na świat sportów górskich. Skierowana jest do pewnych siebie kobiet pragnących doświadczać gór na własnych, unikalnych zasadach. Szybkość, częstotliwość, wyniki sportowe to dla naszych docelowych klientek kwestie drugorzędne - łączy je przede wszystkim miłość do gór.

 

Pozycjonowana w segmencie premium marka jest odpowiedzią Grupy na nieustannie rosnącą liczbę kobiet uprawiających sporty górskie i szukających funkcjonalnej odzieży, która spełni ich oczekiwania i potrzeby. Takie właśnie są produkty LaMunt - funkcjonalne, estetyczne i dopracowane pod kątem kobiecej sylwetki. Modele LaMunt tworzone są zgodnie z dewizą marki: „Shape Her Identity”. Projektanci uwzględniają budowę kobiecego ciała, by produkty doskonale się do niego dopasowywały i zapewniały wysoką wygodę niezależnie od aktywności. Przemyślane detale, możliwość indywidualizacji i wysokiej jakości zrównoważone materiały – LaMunt sprosta potrzebom nowoczesnych kobiet, które pragną wyrażać swoją osobowość również poprzez górską garderobę. Ubrania marki dostępne będą online oraz w wybranych sklepach stacjonarnych od stycznia 2022 roku.

 

LaMunt - smart fit solutions; fot. materiały prasowe Oberalp

 

Funkcjonalność priorytetem dla aktywnych kobiet


Na początku prac nad LaMunt i jako inspirację dla pozostałych marek Oberalp, Grupa zleciła badanie na temat kobiet w sportach górskich. Wiedeński Karmasin Behavioural Insights, czyli jeden z najbardziej poważanych międzynarodowych instytutów badań behawioralnych przeprowadził analizę semiotyczną umożliwiającą lepsze zrozumienie potrzeb, sposobów myślenia i postaw kobiet podczas aktywności sportowej w górach. Wyniki badania pokazują, iż w przypadku odzieży i sprzętu użytkowniczki zwracają uwagę przede wszystkim na funkcjonalność, wygodę i krój, a dopiero potem na design i cenę. Analiza wykazała również, że najbardziej problematycznymi elementami damskiej górskiej garderoby są buty i spodnie, głównie ze względu na ich krój. Szczegółowe wyniki posłużą zespołom projektowym marek Oberalp do dalszego udoskonalania kolekcji damskich.

 

LaMunt sprosta potrzebom nowoczesnych kobiet, które pragną wyrażać swoją osobowość również poprzez górską garderobę”; fot. materiały prasowe Oberalp


Messner Mountain Museum – wybieg doskonały


„Dostosowanie Konwencji Oberalp do formatu online było koniecznością, ale także ciekawym projektem. Wirtualna interpretacja pokazu mody okazała się sporym wyzwaniem, jednak według nas ostateczny rezultat jest po prostu zachwycający.” – mówi CEO Oberalp Christoph Engl.

 

Grupa stworzyła zupełnie nową koncepcję pokazu, którą zrealizowała w ekskluzywnej lokalizacji – znajdującym się na południowotyrolskim szczycie Kronplatz (2275 m) Messner Mountain Museum Corones. Założone przez Reinholda Messnera i poświęcone historii gór i alpinizmu muzeum okazało się najlepszą sceną dla marek Grupy, która zdołała przekształcić je w innowacyjny wybieg. Nowości na kolejny sezon zimowy zaprezentowane zostały w wyjątkowy sposób bez naruszania atmosfery kultowej przestrzeni zaprojektowanej przez Zahę Hadid.

 

„Jest to absolutnie magiczne miejsce, które idealnie wpisało się w nasz projekt. Muzeum odzwierciedla kwintesencję alpinizmu i chcemy, by nasze marki robiły dokładnie to samo.” – komentuje Christoph Engl.

 

Prezentacja nowej kolekcji Dynafit; fot. materiały prasowe Oberalp

 

Pokaz mody to jednak tylko część prezentacji przygotowanej przez marki Salewa, Dynafit, Pomoca, Evolv, Wild Country i LaMunt: wirtualne showroomy 360 i filmy produktowe dostępne są już na stronie convention.oberalp.com. Organizując premierową edycję Wirtualnej Konwencji Oberalp w maju 2020 południowotyrolska Grupa stała się pierwszym graczem na rynku sportów górskich, który w formie online i z rocznym wyprzedzeniem prezentuje swoje kolekcje nie tylko partnerom detalicznym, ale także wszystkim konsumentom i pasjonatom gór.


Informacja prasowa Oberalp

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com