facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-03-30
 

Wiosenna ofensywa produktów turystycznych ze stali 18/8 od GSI Outdoors

Wraz z nadejściem cieplejszych dni i premierą kalendarzowej wiosny wzrasta aktywność fanów outdoorowych eskapad z namiotem w tle. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele sklepów oferujących sprzęt turystyczno - biwakowy. Widoczne jest to w kontekście zamówień sprzętu zachodnich marek, spośród których jedną z ważniejszych jest GSI Outdoors. Oprócz sprawdzonych i uznanych już na polskim rynku produktów, w rodzimych sklepach pojawi się kilka nowości amerykańskiego producenta. Prym wśród nich wiodą kubki i pojemniki na żywność, wykonane z cieszącej się dużą estymą w Stanach Zjednoczonych stali nierdzewnej 18/8.        


W zamówieniach preorderowych na sezon wiosna - lato 2016, krakowski Raven - wyłączny dystrybutor GSI na Polskę - otrzymał od kontrahentów zlecenie na dostarczenie popularnych na amerykańskim rynku naczyń turystycznych. Większość z nich wyprodukowana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8 - z zwartością chromu na poziomie 18% i niklu na poziomie 8% - wg kategorii stali AISI 304, nadanej przez Amerykański Instytut Stali i Żelaza. Mieszanka ta sprawia, iż naczynia GSI są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na rdzę - również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. 

 

Materiał wykonania jest kluczowy, ważną zaletą naczyń GSI z serii Glacier Stainless jest jednak również ich uniwersalność. Dotyczy to m.in. kubków Saison Vacuum Pint o pojemności 503 ml, Doppio Commuter Mug, z pojemnościami 591 i 192 ml czy Americano Mug o pojemności 473 ml. Z kubków amerykańskiego producenta można nie tylko bezpośrednio pić, ale również godzinami utrzymywać stałą temperaturę napoju, dzięki czemu pełnią one rolę mini termosów. Wymienione powyżej modele posiadają wtłoczoną pokrywkę, która gwarantuje, iż nie ulegnie on rozlaniu. Do tego dochodzi estetyczny design i ergonomiczny kształt, dzięki czemu kubek łatwo utrzymać w dłoni, również w czasie marszu.

 Stal 18/8 znalazła również swoje zastosowanie w pojemnikach do przechowywania żywności. Ciekawą propozycją na nadchodzący sezon jest pojemnik Glacier Stainless Tiffin, w opcjach 266 oraz 473 ml. Zastosowanie w nim izolacji próżniowej pozwala utrzymać stałą temperaturę posiłku przez kilka godzin - zarówno w czasie mroźnej zimy, jak i upalnego lata. W sytuacji awaryjnej może on również pełnić pojemnika na zupę czy nawet termosu. W celu łatwego transportu pojemnika wieczko górne wyposażone zostało w wygodną, ergonomiczną rączkę. Wspomniane powyżej, jak i inne propozycje od GSI na bieżący sezon w ciągu kilku tygodni pojawią się w czołowych polskich sklepach outdoorowych. 

 

 

GSI Outdoors zostało założone w 1985 roku przez kanadyjskie rodzeństwo z Kolumbii Brytyjskiej. Zainspirowani uprawianą w tamtejszych rejonach turystyką aktywną, postanowili tworzyć produkty, które towarzyszyć będą podróżnikom i eksploratorom. Od chwili powstania GSI tworzy wysokiej jakości artykuły kempingowe i wyprawowe, które dziś sprzedawane są na całym świecie. Twórcy marki stale urozmaicają gamę swoich produktów - tworzone są z najwyższej klasy tworzyw, m.in. stali nierdzewnej 18/8, i ewoluują na podstawie uwag i sugestii użytkowników. 

Więcej informacji na https://www.gsioutdoors.com/. 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com