facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-02-12
 

WinterCamp 2.0

Potężna dawka wiedzy, fantastyczni ludzie i aż pięć dni doskonałej zabawy. Już w lutym 2020 w nowej rozszerzonej formule odbędą się biwaki szkoleniowe WinterCamp. Tym razem uczestnicy mogą wybrać 3 terminy i 2 lokalizacje – bo oprócz tradycyjnego Turbacza dochodzi również Polana Chochołowska w Tatrach z edycją rodzinną. Dla wielbicieli gór to doskonała szansa na zdobycie nowych lub podszlifowanie dotychczasowych umiejętności, jak zawsze spotkania z inspirującymi osobowościami, a przede wszystkim dobra zabawa.

 

 

Nowa dekada - nowa impreza


Pierwszy WinterCamp odbył się w 2010 roku, wzięło w nim udział około 70 osób. Przez dziesięć lat szkolenia z zakresu biwakowania, dobierania górskiego sprzętu, wspinaczki lodowej czy pierwszej pomocy w górach przeszło ponad 2000 osób. Co roku WinterCamp gromadzi nie tylko początkujących adeptów górskich wędrówek, ale również himalaistów, alpinistów, podróżników i sympatyków imprezy.

 

Dlaczego 2.0?


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, w roku 2020 nadszedł czas na gruntowną zmianę formatu. W efekcie organizatorzy stworzyli nowy program głównej edycji z różnymi poziomami zaawansowania, a dzięki przedłużeniu wszystkich spotkań wzbogacili zajęcia i wprowadzili nowe tematy szkoleń. Tegorocznym hitem jest dodatkowa edycja w nowym wyjątkowym miejscu, w samym sercu Tatr, w schronisku na Polanie Chochołowskiej – w otoczeniu najwyższych polskich gór. Oprócz jak zawsze wspaniałych spotkań z wybitnymi gośćmi można spodziewać się także wieczorów w prawdziwie schroniskowym klimacie, z gitarą, w gronie pasjonatów, słuchając niezwykłych górskich opowieści.


 

Merytoryczna petarda


Uczestnicy biwaku WinterCamp 2.0, który odbędzie się w dniach 12-16 lutego, mieszkać będą w namiotach w pobliżu schroniska pod Turbaczem w samym sercu Gorczańskiego Parku Narodowego, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry.


Biorąc pod uwagę potrzeby adeptów zimowej, górskiej przygody organizatorzy oferują szkolenia: biwakowe - z poruszaniem się w zimowych warunkach, lawinowe ABC, skitourowe, medyczne oraz terenoznawcze. W tym roku każdy z uczestników może wziąć udział we wszystkich szkoleniach, a także wybrać poziom zaawansowania. Poza blokiem szkoleniowym na Turbaczu zaplanowano także zajęcia dodatkowe, w tym między innymi wspinaczkę w rakach i z czekanami na specjalnie przygotowanej lodowej ścianie! Instruktorami są profesjonaliści - ratownicy górscy, podróżnicy, himalaiści i instruktorzy POG.

Organizacja specjalistycznych szkoleń jest możliwa między innymi dzięki wsparciu wielu partnerów, do grona których zaliczyć można firmy takie jak: PETZL, Ortovox, The North Face, Pajak, Lesovik, Marmot, Idlo czy Nikwax.

 

Rodzinny ewenement


Cieszące się coraz większym zainteresowaniem edycje WinterCamp Family to unikatowe rodzinne spotkanie w klimatycznym górskim schronisku, w trakcie którego dzieciaki zachwycają się nową inspirującą odsłoną zimy, a rodzice w praktyce mogą wykorzystać pozyskaną wiedzę. Są to spotkania postrzegane jako fora wymiany doświadczeń aktywnych rodzin z warsztatami wychowawczymi, komunikacyjnymi czy inspiracyjnymi. Ze względu na różne terminy ferii zimowych organizatorzy postanowili zrealizować w nadchodzącym sezonie aż dwie edycje rodzinne jedną w Tatrach w terminie 5-9 lutego, a drugą w Gorcach w terminie 19-23 lutego.


 

Opowieści z dachu świata


Nieodłącznym elementem biwaków WinterCamp są wieczorne spotkania z podróżnikami, przebiegające w wyjątkowej, kameralnej atmosferze. Przez lata na biwaku gośćmi byli m.in. himalaiści: Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Piotr Pustelnik czy czołowy biegacz górski Piotr Hercog. Nazwiska niektórych  tegorocznych gości jeszcze są tajemnicą, ale już wiadomo, że w gronie prelegentów wystąpią m.in. Kacper Tekieli, Michał Król, Maciek Ciesielski czy Wojtek Grzesiok.

 

Ludzie przede wszystkim


WinterCamp jest jednak przede wszystkim doskonałą okazją do poznania entuzjastów górskiej turystyki i znalezienia przyjaciół na całe życie. W programie biwaku, poza wspólnymi zajęciami i prelekcjami zaplanowane są spotkania i gry integracyjne, ogniska, śpiewogranie przy gitarze, a nawet wieczorna impreza w schronisku.


Dokładny plan WinterCamp 2.0 oraz WinterCamp Family Tatry i WinterCamp Family Gorce, opis szkoleń oraz kadry szkoleniowej można znaleźć na stronie: http://wintercamp.org.pl

 

Organizator: Polish Outdoor Group


Sponsorzy: The North Face, Woda Góry Las, Pajak, Lesovik


Partnerzy technologiczni: PETZL, Ortovox, Coleman, Mitshubishi Motors, Idlo, Nikwax, This1


Partnerzy merytoryczni: Gorczański Park Narodowy, GOPR-Podhale, Klub Wysokogórski Gliwice, Bezpieczny Kazbek, Ratunek.eu, Fundacja Kukuczki, Odkrywca Zdobywca, VMG EXPO, Ispo Munich, Gram Events.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-02-19
FOTO-VIDEO
 

Kolejna edycja WinterCamp 2.0 za nami!

Komentuj 0
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com