facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-21
 

Winter Camp 2014

Organizatorzy WinterCamp, który odbędzie się w dniach 30.01 - 02.02 2014 roku przy schronisku na Turbaczu informują, że dzięki dodatkowej puli miejsc wciąż można się zapisywać na ten unikatowy biwak zimowy. Na Turbaczu pojawi się także słowacki himalaista Peter Hamor, który będzie kolejnym Gościem Specjalnym Winter Camp.

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. POG stworzył Winter Camp po to, aby jak najwięcej osób mogło się szkolić i zdobyć niezbędną wiedzę dotyczącą bezpiecznego uprawiania zimowej turystyki górskiej. Aplikacje można składać za pomocą strony internetowej http://wintercamp.org.pl/

 

 

Goście Specjalni, dzięki swoim opowieściom, zabiorą uczestników na wycieczkę w góry najwyższe. Oprócz Krzysztofa Wielickiego, Darka Załuskiego i Tamary Styś na Winter Camp przyjedzie także Peter Hamor - zdobywca Korony Ziemi oraz 10 ośmiotysięczników. Peter opowie o swoich wyprawach na Kanczendzongę i K2. Przedstawicielem młodego pokolenia będzie Michał Król, alpinista i przewodnik IVBV, ale także współautor wytyczenia Bafometa - pierwszej polskiej, drytoolowej drogi o trudności M14.

 

W trakcie WInter Camp odbędą się również testy najnowocześniejszego sprzętu outdoorowego, uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć m.in. jak za pomocą małego urządzenia Brunton otrzymuje się prąd z...wody, czy też rozstawić dmuchany namiot od Heimplanet i ocenić czy jest lepszy niż te tradycyjne.

 

Bloki szkoleniowe


Ratownicy GOPR przeprowadzą szkolenia lawinowe. Specjaliści z POG szeroko omówią zagadnienia związane z doborem zimowej odzieży i ekwipunku przydatnego zimą. Odbędą się szkolenia medyczne, na których uczestnicy nabędą podstawowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zimowych warunkach. Pod czujnym okiem specjalistów, wspólnymi siłami zostanie zbudowane największe zimowe pole biwakowe w Polsce. Uczestnicy w trakcie szkoleń dowiedzą się także jak zorganizować awaryjny nocleg w górach, nauczą się budowy jam śnieżnych, podstaw terenoznawstwa zarówno w formie tradycyjnej (mapy), jak i nowoczesnej (GPS). Po raz pierwszy w historii WinterCamp odbędzie się szkolenie skitourowe, podczas którego uczestnicy dowiedzą się czym są tajemnicze foki i jakie są techniki poruszania się na tego typu nartach. W programie imprezy są również pokazy filmów górskich, spacery w rakietach śnieżnych, ognisko, wieczory integracyjne oraz gra terenowa z nagrodami, podczas której uczestnicy biwaku będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas szkoleń.

 

Więcej informacji na stronie www.wintercamp.org.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com