facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wiktoria Piejak wygrywa Lombardia Skyrunning

Sezon 2014 był dla Wiktorii Piejak niewiarygodnie udany. Zakończyła go zwycięstwem w cyklu Lombardia Skyrunning zostając tym samym mistrzynią Federacji Lombardia Skyrunning.

 

 

Polka zainaugurowała starty w tej cztero-etapowej serii zwycięstwem w biegu Gir de le Malge (dystans 22 km, przewyższenia 2000 m), który rozegrany został 1 czerwca w miejscowości Caregno. Po tym spektakularnym zwycięstwie Wiktorią zainteresowały się włoskie kluby i podczas kolejnego startu reprezentowała już barwy Valetudo Skyrunning Italia:-)

 

Kolejny etap to bieg to International Rosetta Skyrace rozegrany 7 września, w którym, lekko zmęczona wakacyjnymi zawodami Polka zajęła 9 miejsce co pozwoliło jej zachować przysłowiową „żółta koszulkę lidera”. Zobaczcie krótki materiał z tego biegu:
 

Dwa tygodnie później trzeci bieg serii Zacup Skyrace del Grignone rozgrywany na dystansie 27 kilometrów z makabryczna suma podbiegów 4950 metrów. Polka kończy na 10 pozycji wciąż pozostając liderką ogólnej klasyfikacji. 

 

Ostatni bieg w serii to Pico Race. Wiktoria przystąpiła do niego na większym luzie, gdyż w generalce miała już sporą przewagę. 12 miejsce na którym ostatecznie zakończyła start, pozwoliło jej na pewne zwycięstwo w całym cyklu. 

 

Wielkie gratulacje!!!

 

W międzyczasie Wiktoria wystartowała między innymi w Campionato Italiano SkyRace czyli Mistrzostwach Włoch w Skyrunningu w których zajęła 3 miejsce.

 

źródło: biegigorskie.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com