facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-04-26
 

Wielka Majówka Tatrzańska w Zakopanem

Wielka Majówka Tatrzańska odbędzie się po raz piąty w długi majowy weekend w Zakopanem.


Wielka Majówka Tatrzańska odbędzie się po raz piąty w długi majowy weekend w Zakopanem. Cykl imprez plenerowych przygotowano, aby urozmaicić turystom pobyt pod Giewontem, zwłaszcza gdyby pogoda nie sprzyjała wycieczkom w góry. Majówka Tatrzańska potrwa od soboty do wtorku.

Będą występy zespołów regionalnych, degustacje potraw góralskich, wyścigi na rowerach górskich, popisy miejscowych cieśli i kowali, pokazy narciarskiej mody retro, turniej powiatów oraz festiwal piosenki górskiej i folkowej.

Większość imprez tradycyjnie odbędzie się na placu pod Gubałówką w Zakopanem, ale majówka, organizowana przez starostwo tatrzańskie, obejmuje też imprezy odbywające się w okolicznych gminach. Tam przygotowano dodatkowe atrakcje dla turystów. W Murzasichlu odbędzie się Majówka Sichlańska, a w Kościelisku - XIII Przednówek na Polanach.

W Zakopanem majówka rozpocznie się w sobotę IV Ogólnopolskim Festiwalem Piosenki Górskiej i Folkowej, potem będą pokazy mody retro z prezentacją starego sprzętu narciarskiego oraz występy zespołów regionalnych. Dzień później na Siwej Polanie zaplanowano Tatrzański Wyścig na Rowerach Górskich, a pod Gubałówką m.in. Turniej Powiatów o "Złote Euro 2005", Paradę Ślebody, Jarmark Europejski, występy zespołów góralskich oraz koncert grupy Brathanki.

Poniedziałek będzie przebiegał pod hasłem "Zakopiańskie Kuźnice, czyli wielkie kucie pod Giewontem". Dzień rozpocznie się Międzynarodowymi Targami Kowalstwa Artystycznego. Potem odbędą się "Homernickie Śpasy", czyli konkursy z udziałem cieśli i kowali oraz aukcja wyrobów kowalskich. Wszystko to przeplatane będzie występami regionalnymi.

We wtorek, 3 maja, zaplanowano pod Gubałówką degustacje kuchni góralskiej oraz występy góralskich muzyków, tancerzy i śpiewaków.

Wielką Majówkę Tatrzańską organizuje powiat tatrzański. Z kolei miejskie władze Zakopanego przygotowały na długi weekend festiwal "II Zakopiańska Wiosna Jazzowa". Od najbliższej soboty do czwartku 5 maja jazzmani będą koncertować m.in. w kawiarniach, karczmach, hotelach, w teatrze i pod chmurką. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie niedzielna parada starych samochodów na głównych ulicach Zakopanego.

Źródło: PAP

2005-04-26

(kb)

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com