facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-04-06
 

Wezwanie do sprawdzenia Friendów Wild Country 2, 3 i 4

Z myślą o bezpieczeństwie naszych klientów postanowiliśmy wystosować apel o sprawdzenie wszystkich Friendów Wild Country w rozmiarach 2, 3 i 4 wyprodukowanych w 2016 roku.

Jeśli posiadasz przyrząd o nazwie Friend marki Wild Country w rozmiarze 2, 3 lub 4, który został zakupiony w 2016 lub 2017 roku prosimy o uważne przeczytanie poniższej informacji i postępowanie zgodnie z instrukcją zawartą w podpunkcie „Jak zidentyfikować wadliwy produkt”. Pozwoli Ci to upewnić się, czy Twój egzemplarz podlega niniejszemu wezwaniu.

 

Powody, dla których wystosowano apel

 

W niewielkiej liczbie Friendów 2, 3 i 4 wykryta została wada produkcyjna, która może doprowadzić do obluzowywania się układu krzywek i osuwania się go wzdłuż cięgła przy pociągnięciu za cyngiel. 

Wada NIE skutkuje konsekwencjami, które można byłoby określić jako krytyczne pod względem bezpieczeństwa, wpływa jednak na obniżenie kontroli nad funkcjonowaniem krzywek, ponieważ uniemożliwia ona ich pełne złożenie.

 

Do tej pory w wyniku wady nie odnotowano żadnych krytycznych wypadków, jednakże w trosce o maksymalne bezpieczeństwo klienta marka Wild Country zdecydowała się wystosować niniejszy apel.

 

Wada nie jest oczywista i zauważalna przy powierzchownych oględzinach, a osuwanie się krzywek może nie nastąpić od razu. W związku z tym prosimy o dokładne przeczytanie poniższej instrukcji, która prezentuje najprostszy sposób wykrycia wadliwych Friendów 2, 3 i 4. Jeśli przyrząd okaże się wadliwy, należy niezwłocznie odesłać go do Wild Country.

 

Naszym priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo społeczności wspinaczkowej i naszych klientów. Dlatego też podjęliśmy decyzję o niezwłocznym wystosowaniu wezwania do sprawdzenia wszystkich Friendów o rozmiarach 2, 3 i 4 sprzedanych w latach 2016 i 2017.

 

Jednocześnie pragniemy przeprosić za wszelkie utrudnienia i niedogodności spowodowane niniejszym apelem oraz z góry podziękować za współpracę i pomoc w zidentyfikowaniu wszystkich wadliwych Friendów w rozmiarach 2, 3 i 4 w celu ich zwrotu i wymiany. 

Jak zidentyfikować wadliwy produkt:

 

Niniejszy apel dotyczy produktów z kategorii sprzętu wspinaczkowego o nazwie Friend i w rozmiarach 2, 3 i 4 wyprodukowanych w roku 2016 i zakupionych w roku 2016 lub 2017 oraz oznaczonych następującymi kodami partii produkcyjnych:

 

 • 01A0116 (bez kropki)
 • 01A0116. (1 kropka)
 • 01A0116.. (2 kropki)
 • 01A0116... (3 kropki)

 

 • Jak znaleźć kod partii produkcyjnej:

 

Kod partii produkcyjnej umieszczony jest na spodzie jednej z krzywek znajdujących się najbliżej cięgła (patrz zdjęcia poniżej): 

Jak sprawdzić produkt:

 

 1. Trzymając Frienda w normalny sposób z kciukiem pod przyrządem, a palcami wskazującym i środkowym na cynglu, naciśnij mocno na cyngiel tak, by doprowadzić do całkowitego złożenia się krzywek. Powtórz tę czynność kilka razy i tak energicznie jak to tylko możliwe (patrz rys. 1).
 2. Trzymając przyrząd pionowo za pętlę na kciuk, krzywkami do dołu, uderz nim mocno o twardą drewnianą powierzchnię z wysokości 15 centymetrów (patrz rys. 2). Powtórz czynność opisaną w punkcie nr 1, by zakończyć test przyrządu.
 3. Jeśli po wykonaniu powyższych czynności krzywki Frienda pozostają na swoim miejscu, układ nie jest wadliwy i przyrząd nie podlega dalszej procedurze.
 4. Jeśli krzywki przyrządu uległy osunięciu/obluzowaniu prosimy o dokonanie zwrotu produktu zgodnie z poniższą procedurą.

 

 

 

 

Jak zwrócić produkt:

 

Ważne jest, by zwracane Friendy w rozmiarach 2, 3 i 4 oznaczone były jednym z poniższych kodów partii produkcyjnych i zostały wcześniej poddane opisanemu wyżej testowi, w wyniku którego stwierdzono wadę. 

 

 • 01A0116 (bez kropki)
 • 01A0116. (1 kropka)
 • 01A0116.. (2 kropki)
 • 01A0116... (3 kropki)


W przypadku wszelkich wątpliwości prosimy o przesłanie zdjęcia przyrządu drogą mailową na adres recall@wildcountry.com lub kontakt telefoniczny: +44 (0) 1298 871010 w celu uzyskania instrukcji postępowania.

Jeśli kod partii produkcyjnej zostanie prawidłowo zidentyfikowany, a test sprawdzający wykaże wadliwość przyrządu prosimy o postępowanie zgodnie z poniższymi instrukcjami w celu zwrotu wadliwego Frienda 2, 3 lub 4 do miejsca zakupu lub bezpośrednio do siedziby Wild Country.

Gdzie zwrócić produkt:

 

Wadliwe Friendy 2, 3 i 4 najlepiej zwracać do sklepu, w którym dokonano ich zakupu.

 

Jeśli z jakiegokolwiek powodu zwrot produktu do sklepu jest niemożliwy, należy wysłać go bezpośrednio do Wild Country na adres:

 

Wild Country Ltd, Meverill Road, Buxton, Derbyshire, SK17 8PY, UK

Klientów z Ameryki Północnej prosimy o kierowanie Friendów na adres:

Attention Warranty, Salewa NA, 1711, 15th St, Boulder CO, 80302

 

Dalsze kroki:

 

Po otrzymaniu wadliwego produktu Wild Country wymieni i odeśle nowy przyrząd tak szybko jak to tylko możliwe.

 

Friendy zamienne zostaną wyprodukowane, przetestowane i dodatkowo sprawdzone zgodnie z najwyższymi standardami i działaniami naprawczymi wymaganymi w związku z oryginalną wadą produkcyjną.

 

Poczynimy wszelkie starania, by zwrócony produkt przeszedł odpowiednią procedurę i został wymieniony tak szybko jak to tylko możliwe. Przewidywany czas zwrotu to około dwa tygodnie od daty dostarczenia produktu do Wild Country. Jeśli z jakichś powodów czas ten ulegnie wydłużeniu, klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany.

 

Koszty wysyłki:

Jeśli przyrząd nie może zostać zwrócony do miejsca jego zakupu, co w konsekwencji oznacza indywidualną wysyłkę bezpośrednio do Wild Country, prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji na ten temat.

 

Więcej informacji:

Pozostajemy do dyspozycji – skontaktuj się z nami lub wejdź na stronę: http://www.wildcountry.com/friends-voluntary-notice-to-inspect

E-mail: recall@wildcountry.com

Numer telefonu: +44 (0) 1298 871010 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-10-21
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja rękawic od Black Diamond

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-30
SPRZĘT
 

Odblaskowa kolekcja Reflective marki Dynafit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com