facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-05-31
 

Wczasy na Orawie

Leśniczówki w Zubrzycy Górnej, które do tej pory stały prawie puste, zostały przystosowane do przyjmowania gości, głównie wymagających rehabilitacji.


Leśniczówki w Zubrzycy Górnej, które do tej pory stały prawie puste, zostały przystosowane do przyjmowania gości, głównie wymagających rehabilitacji. Powstał też pomysł na wybudowanie ośrodka sanatoryjnego w Lipnicy Małej.

Na modernizację obiektów i wynajmowanie pokoi zgodziło się Nadleśnictwo Nowy Targ, które na kilka lat zawarło umowę z firmą „Baltic” Rehabilitacja i Wypoczynek ze Słupska.

Pomieszczenia w budynku, gdzie niegdyś znajdowało się nadleśnictwo „Orawa”, i leśniczówce, popularnie zwanej „Wałachówką”, zmieniły swój wygląd.

Przy każdym pokoju wybudowano łazienki. Jest też możliwość skorzystania z kuchni. W leśniczówkach może zatrzymać się każdy, ale również organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych i warsztaty terapii zajęciowej. Chętnie przyjeżdżają tu emeryci i renciści.

W niedalekiej Lipnicy Wielkiej, tam, gdzie od lat wyglądem straszy dawna owczarnia, powstanie prawdopodobnie niewielki ośrodek sanatoryjny.

- To wszystko na razie jest w planach. Na początku byłoby ze 30 miejsc - twierdzi Zbigniew Kuśnierz, prezes firmy. - Aby powstało tam sanatorium z prawdziwego zdarzenia, miejscowość musiałaby mieć status uzdrowiska - dodaje.

Jolanta Flach

Źródło: www.tygodnikpodhalanski.pl

2005-05-31

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com