facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-19
 

Wakacje Oli

Ola przyzwyczaiła nas do tego, że jest skromna i prezentuje bardzo zdroworozsądkowe podejście do swojej kariery i rozwoju wspinaczkowego.

 
Ola Taistra na Game Over 7c+ w OrpierreOd kilku miesięcy doniesienia o przejściach Oli Taistry zajmują w każdym Rock Serwisie całkiem pokaźną powierzchnię. Nie inaczej jest tym razem, mimo że w czasie wakacyjnych wyjazdów Ola postawiła bardziej na ilość niż jakość (choć oczywiście tylko przykładając jej – czyli najwyższe kobiece standardy). Oddajmy jednak głos bohaterce newsa:

„Pierwsze 2 tygodnie wyjazdu spędziliśmy na Franken, gdzie – pomimo szczerych chęci i ogromnego zapału – nie udało nam się zrealizować bardzo ambitnego planu. Pogoda nas pokonała. Włóczenie się od parkingu na parking przestało być zabawne, a chmury krążące wciąż nad głową wygoniły nas do cudownej, ciepłej Francji. Jednak czas spędzony w Niemczech nie uważam za do końca stracony. Wspinałam się po różnych drogach, co uświadomiło mi kilka rzeczy: na przykład to, że jestem potwornie słaba fizycznie, a chwyt typu fucker to moja pięta Achillesa. A przecież większość wymagających dróg nie obejdzie się bez zadawania z pojedynczego palca.

W Céüse problem charakteru dróg nie istniał: długie, krótkie, ładne i brzydkie – do wyboru, do koloru! Po dosyć długim okresie niedyspozycji żołądkowych, udało mi się bardzo szybko pociągnąć 8b w Orpierre. Jednak zdając sobie sprawę ze swoich sporych braków wspinaczkowych, postanowiłam więcej wspinać się oesem. Tym bardziej, że osobie, która daje sobie radę z drogami 8b czy VI.6+, nie wypada spadać z onsajtów na 7b (a w moim przypadku taka możliwość istniała). Ponadto miałam po prostu ochotę naprawdę dużo się powspinać. Myślę, że zaowocuje to w przyszłości”.

Ola przyzwyczaiła nas do tego, że jest skromna i prezentuje bardzo zdroworozsądkowe podejście do swojej kariery i rozwoju wspinaczkowego. Oby tak dalej!

Za pomoc w realizacji celów sportowych w czasie tych wakacji Ola dziękuje swoim sponsorom: HiMountain, Beal AMC, Evolve, Rapa Nui oraz PZA.


8 (135) 2005

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com