facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-11
 

W strugach deszczu... Wystartował sezon skialpinistyczny

W minioną sobotę, 8 stycznia odbyły się pierwsze tegoroczne zawody w narciarstwie wysokogórskim z cyklu BERGHAUS CUP 2011.
Puchar Czantorii organizowany przez Klub Skialpinistyczny KANDAHAR mimo ekstremalnie niesprzyjających warunków atmosferycznych (całodniowy opad deszczu oraz kiepskie warunki śniegowe) zgromadził na starcie 84 zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Zawody poświęcone pamięci naszego klubowego kolegi Kuby Soińskiego - tragicznie zmarłego w lawinie w 2010 roku - otworzyły zmagania skialpinistów w naszym kraju.

Brak pokrywy śnieżnej w lesie i na niezaśnieżanych trasach zmusił organizatorów do modyfikacji trasy zawodów, która zredukowana została w przeważającej części do sztucznie zaśnieżonej nartostrady biegnącej stokiem Czantorii. Start zawodów miał miejsce o godzinie 15:30, co determinowało dodatkową trudność dla zawodników w postaci podbiegów i zjazdów przy świetle czołówek. Trasa dla młodzieży liczyła jedną pętlę (ok. 4 km długości i ok. 470 m przewyższenia), natomiast dla pozostałych kategorii wiekowych trzy okrążenia (ok. 12 km długości i ok. 1400 m przewyższenia).

Pierwszy na mecie po nieco ponad 1 godzinie i 7 minutach zameldował się znakomity skialpinista z Czech Radoslav Groh, a 2 minuty po nim pierwszy z Polaków Tomasz Brzeski, który wyprzedził o 33 sekundy trzeciego na mecie Szymona Zachwieję. Wśród  kobiet najszybciej trasę zawodów ukończyła Klaudia Tasz – niespełna 1:30, wyprzedzając o 8 minut Justynę Żyszkowską. Trzecia na metę dotarła Ewelina Zwijacz – Kozica z czasem 1:44:53.

Szczegółowe wyniki zawodów na stronie: www.kandahar.pl, www.berghauscup.pl, www.pza.org.pl

Zmagania zawodników z trasą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów oraz pucharów. Klub Skialpinistyczny KANDAHAR serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród.

Puchar Czantorii 2011 oraz Berghaus Cup nie mógłby odbyć się bez wsparcia: PKL Czantoria i Polskiego Związku Alpinizmu oraz firm i marek: Berghaus, Alpinka, Ski Trab, Drewnostyl, Hannah, Craft, Mammut, Ecco, Pajak, Scarpa, Odlo, HiMountain, Viking, Uvex, Meindl, Coll Tex, Tracker, BCA, Arva.

O rozgłos imprezy zadbały portale: Onet.pl, Wspinanie.pl, Goryonline.com, Ceneria.pl, 4outdoor.pl oraz Planeta Gór.

Źródło: www.kandahar.pl,
 
 fot. Tomasz Król
 fot. Tomasz Król
 fot. Tomasz Król
 fot. Adam Podrez
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com