facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-09
 

W najbliższy czwartek startuje PŚ w Chamonix

12 lipca o 9.30 w Chamonix wystartują kwalifikacje w konkurencji prowadzenie, co oznacza początek Pucharu Świata 2012.
Początek maratonu, bowiem koniec przewidziano na listopad, a w międzyczasie aż dziewięć edycji. Jeśli dodać do tego Mistrzostwa Świata, zawodnikom trudno będzie znaleźć najmniejszą choćby lukę w kalendarzu (podobnie zresztą jak w ubiegłym roku, kiedy rozegrano aż dziesięć edycji plus MŚ).

Sezon w prowadzeniu zapowiada się arcyciekawie. Nie ma jednego faworyta, nie ma liderki. Wśród mężczyzn możemy spodziewać zaciętych pojedynków między Jakobem Schubertem i Ramonetem. Austriak w ubiegłym roku całkowicie zdominował pucharowe deski, wygrywając aż siedem imprez! Ale to Hiszpan błyszczał w Arco, pokazując wspinaczkowy geniusz i zgarniając złoto sprzed nosa Schubertowi i Ondrze (notabene Ondra wystąpi jedynie w MŚ w Paryżu). A są przecież jeszcze choćby  zawsze nieobliczalni Azjaci, na czele z Japończykiem Sachi Amma.

Podobna sytuacja maluje się wśród kobiet... Sezon 2012 w pucharze należał do Słowenki Miny Markovic. Jednak tuż obok czają się aktualna Mistrzyni Świata Angela Eiter, Miss elegancji w ścianie Koreanka Jain Kim, czy niesamowicie mocna, mimo młodego wieku już bardzo utytułowana Johanna Ernst (niepokonana w latach 2008-2009).

Przeczytaj całość pod adresem: http://wspinanie.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com