facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-26
 

"W górach jest wszytko co kocham" - edycja warszawska (5 grudnia, Warszawa)

W tym roku albumem przewodnim będzie najnowsza płyta grupy YesKiezSirumem pt. Muzyko! - wydanej pod patronatem Projektu "W górach..."
Koncerty z cyklu "W górach..." odbywają się w większości miast akademickich. Tegoroczna warszawska edycja odbędzie się 5 grudnia w Kubie Proxima, a wystąpią takie zespoły jak Dom o Zielonych Progach, Basia Beuth, YesKiezSirumen oraz Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane.

W tym roku albumem przewodnim będzie najnowsza płyta grupy YesKiezSirumem pt. Muzyko! - wydanej pod patronatem Projektu "W górach..." Premierowy koncert odbył się 16.07. w Głuchołazach, gdzie zespół usłyszeliśmy na scenie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA.

Wszystko zaczęło się w górach i wszystko ku górom powraca. Kto uległ magii gór, wie o czym mowa - o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć - a jakże - jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także - co może najważniejsze - przyjaźnie, nawet miłości. Wędrując po górach, wracając do miejsc znanych i kochanych lub odkrywając miejsca nowe, zaczynamy tworzyć swego rodzaju wspólnotę, wspólnotę ludzi, których dzieli miejsce zamieszkania, wiek i charakter, ale wiąże wspólna pasja. Z tej pasji powstało wszystko to, czym chcemy się z Wami podzielić.

Dom o Zielonych Progach - uczestnikom koncertów "W górach..." specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Można śmiało powiedzieć, że bez Domu o Zielonych Progach trudno by było wyobrazić sobie koncerty "W górach..." Dom po prostu jest na nich od zawsze. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD "W górach...", na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach, nosi tytuł JAM.


Basia Beuth - na co dzień mieszka w Opolu, ale pochodzi z Rudy Śląskiej. Gra sama lub z zespołem Lokalne Ocieplenie. W piosenkach - głównie autorskich - kładzie nacisk na treść. Muzyka jest tylko formą wyrazu. Uznanie dla swoich wykonań potrafi zdobyć z łatwością. Dowodem na to niech będą jej ostatnie nagrody. Na studenckich festiwalach we Wrocławiu (Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2008) i w Łodzi (YAPA 2009) pojawiła się po raz pierwszy. I od razu zdobyła najwyższe z możliwych nagród. W 2009 roku jej 3 piosenki pojawiły się na VII płycie z cyklu "W górach jest wszystko co kocham..."


YesKiezSirumem
- zespół rodem z Krakowa, któremu dedykowana jest tegoroczna edycja projektu. Historia zespołu sięga wiosny 1996. Nazwa mówi sama za siebie. YesKiezSirumem w języku armeńskim oznacza Kocham Cię. I tak przekaz muzyczny tej folk-rockowej kapeli przepełniony jest pozytywną energią. Ich skoczne kompozycje potrafią obudzić ochotę do rytmicznego podrygiwania ciałem. Grupa przyznaje się do inspiracji folkiem całego świata, tekstami zaś zbliżają się do nurtu piosenki poetyckiej. W piosenkach przekazują takie wartości, jak przyjaźń i miłość. Jedna z bardziej charakterystycznych kompozycji YesKiesów: to piosenka - Nie będę się więcej bał, Anioły wokół mam... Na koncercie krakowskim – będzie miała miejsce krakowska ”wgórowa” premiera albumu!


Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - zespół, który niedawno pojawił się w szerszej świadomości odbiorców muzycki poetyckiej i już zdobył kilka nagród na paru festiwalach. W tym II nagrodę ex aequo na ubiegłorocznym festiwalu KROPKA, Nagroda Publiczności oraz III miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej oraz I nagrodę oraz specjalną nagrodę Audycji Mikroklimat na lubelskim festiwalu BAKCYNALIA 2009. Grają autorską muzykę, którą można zaliczyć do gatunku piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.


Miejsce koncertów:
Klub PROXIMA, ul. Żwirki i Wigury 99a, WARSZAWA.

Kiedy: 5 grudnia 2010 (niedziela), g. 18:00.

Bilety:
w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 24.11. (czwartek) w Sklepach Turystycznych HORYZONT:

    * ul. Mariensztat 8, Warszawa
    * Plac Konstytucji 5, Warszawa
    * Głębocka 15, lokal nr 120, Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z plakatem.

Więcej informacji: http://wgorach.art.pl/aktualnosci.html

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com