facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-29
 

W 34 minuty na Magurkę Wilkowicką

I Puchar IGOSPORT zgromadził ponad 100 biegaczy z całej Polski. Zawody odbyły się w niedzielę 26 września 2010. Na starcie stanęła cała czołówka biegów górskich w Polsce.
Najszybszym zdobywcą Magurki Wilkowickiej został Miłosz Szcześniewski z LLKS Osowa Sień. Ponad 7 km trasę z Bielska-Białej na Magurkę Wilkowicką (909 m n.p.m.) pokonał w czasie 34 minut 38 sekund. Zaraz za Miłoszem na metę przybiegł Kornel Rakus z KS Kandahar i Sylwester Lepiarz z Ostrowca. Wśród kobiet wygrała, jedna z najlepszych biegaczek górskich w Polsce, Izabela Zatorska z CW-X montrail team, która przybiegła w czasie 39 minut 58 sekund. Na wysokiej szóstej pozycji z czasem 36 minut 51 sekund bieg zakończył bielszczanin Kamil Kos z AZS AWF Kraków. 

„Cieszę się, że w I edycji Pucharu IGOSPORT uczestniczyło wielu zawodników i sympatyków biegania górskiego w Polsce. Na starcie pojawiły się osoby m.in. z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Katowic i oczywiście z Bielska-Białej. Nasz region idealnie nadaje się do uprawiana tego typu biegów. Rejon Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym jest idealnym miejscem treningowym zarówno do biegów, nordic walking jak i narciarstwa biegowego. To sporty, które może uprawiać każdy. Już tej zimy ma powstać profesjonalna trasa dla narciarstwa biegowego zaraz przy schronisku na Magurce, my także chcemy przygotować trasę biegową na Bulwarach Młodości w Straconce. W przyszłości planujemy organizować imprezy sportowo-rekreacyjne w Bielsku-Białej.” – mówi organizator Bartosz Chmielewski z IGOSPORT z Bielska-Białej.

Relacja z imprezy wraz z wynikami znajduje się na stronie internetowej www.igosport.pl. Organizatorem biegu była firma IGOSPORT z Bielska-Białej.

Więcej informacji: www.igosport.pl
 Fot. Dominik Imielski viliar.com
 Fot. Dominik Imielski viliar.com
 Fot. Dominik Imielski viliar.com
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com