facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-24
 

VIPER HIMOUNTAIN - test Marcina Tomaszewskiego

Namiot szturmowy jednowarstwowy firmy HiMountain. Dzięki rezygnacji z większości standardowego wyposażenia i zastosowaniu ultra lekkich materiałów waży jedynie 1,4 kg.
Opis producenta:
Namiot szturmowy jednowarstwowy, dzięki rezygnacji z większości standardowego wyposażenia i zastosowaniu ultra lekkich materiałów waży jedynie 1,4 kg. Posiada: kominki wentylacyjne, zamki YKK, stelaż z aluminium.
Namiot przeznaczony jest na warunki śniegowe. Szwy nie są podklejone - używanie ich w warunkach deszczowych wymaga podklejenia (na zamówienie u producenta).

Opinia:
Pół godziny straciłem na próbach upchania go w kieszeni… niestety nie udało mi się. Super waga. Po precyzyjnym spakowaniu wygląda jak zwykła płachta biwakowa i tak go też można używać. Po dorzuceniu stelaża, który tak naprawdę nic nie waży, mamy już namiot! Dla mnie rewelacja. Z niepodklejonymi szwami przez tydzień stał w Rio Blanco. Zalewały go fale deszczu, czego efektem były jedynie delikatne zacieki we wnętrzu. Po podklejeniu szwów problem zniknie na zawsze. Wyżej na Passo Superior dość mocno wiało i również sprawował się dzielnie. Dobry namiot na szybkie biwaki w koszmarnych warunkach. Gdy nie ma gdzie się schować, wystarczy wyjąć go z worka, otworzyć i wejść z całym dobytkiem do środka! Po zamknięciu za sobą drzwi jesteśmy już odcięci od żywiołów i „spokojnie” możemy rozciągać stelaż wewnątrz namiotu! Żadnych rękawów i komplikacji, kilkoma sznurkami stabilizujemy maszty na krawędziach wewnątrz namiotu (opierają się na wzmocnionych narożnikach).

Marcin Tomaszewski

Więcej na: Cztery Żywioły

Marcin "Yeti" Tomaszewski realizuje właśnie projekt 4 Żywioły. Niedawno wrócił z Patagonii, gdzie miał okazję przetestować sprzęt górski pod Fitz Royem. Więcej informacji na temat projektu na stronie www.geronimo.civ.pl oraz na blogu Marcina "Yeti" w naszym serwisie.

 Viper
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com