facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-10-17
 

VIII Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Opolski Festiwal Gór to jedna z największych imprez górskich w regionie, która co roku gości prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami. Tegoroczna, VIII już edycja festiwalu odbędzie się w dniach 17-19 października. 

 

Przed nami VIII edycja Opolskiego Festiwalu Gór. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zrealizować nasze założenia,  aby kameralność festiwalu przekuć w jego atut. Wierzymy w to, że klimat, który co roku tworzą widzowie i zaproszeni goście znów zaczaruje nas i pozwoli uwierzyć, że góry mogą łączyć również na nizinach. Bo to górom oddajemy tutaj hołd, a ważnych tematów, które się z nimi wiążą, nie brakuje.

 

Czym jest prawdziwa wolność? Jaką cenę ma ludzkie życie? Ile w nim miejsca dla prawdziwej pasji? Jakie są granice ryzyka, a gdzie zaczyna się przygoda? Co możemy oddać górom, a co one dają nam?

Liczymy, że na kilka z tych pytań poszukamy razem odpowiedzi. Goście będą na wyciągnięcie ręki, a ogień i wspólne wokół niego przebywanie z pewnością ułatwią nam poznawanie siebie. Siebie samego i siebie nawzajem. Oddamy nieco pola prawdziwym legendom, z nadzieją,  że Piotr Pustelnik, Anna Czerwińska i Darek Załuski na owo miano się nie obrażą.

Wyruszymy śladami helikoptera TOPR i dowiemy się, jak działać, aby „inni mogli przeżyć”. Pobiegamy ulicami Katmandu, lecz także po polskich szlakach w poszukiwaniu Korony Gór, napędzani siłą marzeń, o których co nieco wie Miłka Raulin. Podróż niebagatelną zaserwuje nam Janusz Gołąb, bo z Beskidów w stronę Himalajów. Wysoko polecimy, niesieni skrzydłem paralotni Jacka Matuszka, może na tyle wysoko, by ujrzeć Nanga Parbat i grań Mazeno, którą właśnie przemierza Sandy Allan.  Spotkajmy się zatem w Opolu, niech połączy nas miłość do tego, co nas przewyższa: potęga gór.

 

 

Współorganizatorem imprezy jest Klub Wysokogórski Opole a partnerem PSP 11. Szczegółowe informacje oraz bilety znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku. W imieniu organizatorów jak również i naszym - serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com