facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-14
 

VII Puchar Czantorii

Globalne ocieplenie klimatu :-) i wyjątkowo wiosenna aura tej zimy spowodowała niemałe zawirowania w kalendarzu zawodów skialpinistycznych w Polsce. Pierwsza edycja Pucharu Polski została z Bieszczad przeniesiona do Jasnej na Słowacji, a zawody o Puchar Czantorii (najpierw przeniesione z połowy stycznia) odbyły się finalnie w Rzykach koło Andrychowa, a nie jak miało to miejsce w latach wcześniejszych w Ustroniu. „Czarne chmury” zawisły również nad Mistrzostwami Polski w narciarstwie wysokogórskim AD 2014. Jednym słowem – skialpinistom tej zimy lekko nie jest…

Ósmego dnia marca na terenie ośrodka narciarskiego „Czarny Groń” odbyła się VII już edycja Pucharu Czantorii im. Kuby Soińskiego. Zawody te poświęcone są pamięci naszemu tragicznie zmarłemu w lawinie koledze. Panujące na trasie warunki nie należały do najłatwiejszych (u góry zmrożony śnieg, na dole miękki, ciężki i z muldami), ale jak na ten czas w Beskidach można pokusić się o stwierdzenie, że były FANTASTYCZNE tzn. występowała kompletna pokrywa śnieżna :-).

 

 

Start zawodów. Fot. Tomasz Król

 

Przygotowana przez organizatorów (Klub Skialpinistyczny KANDAHAR) trasa miała nieco ponad 10km długości, a suma podejść wyniosła ok. 1200 metrów na co składało się 5 podejść i tyleż samo zjazdów.

 

Z tą mało techniczną, ale na pewno wymagającą kondycyjnie trasą najlepiej sobie poradził Tomek Brzeski (KS Kandahar), który na pokonanie jej potrzebował 1 godziny 2 minut i 41 sekund tocząc zaciętą walkę od startu do mety z Marcinem Piętką (KS Kandahar) – 01:03:59; wyprzedzając go ostatecznie o nieco ponad minutę. Na trzecim stopniu podium staną Zakopiańczyk – Kuba Gąsior (czas - 01:07:38).

 

 

Podium panów. Fot. Tomasz Król

 

Wśród Pań walka o zwycięstwo była równie zacięta. Finalnie zwyciężyła Agnieszka Solik (KS Kandahar) z czasem 01:26:08 wyprzedzając Klaudie Tasz (KW Zakopane) o niecałe 40 sekund. Trzecia na metę dotarła Gosia Czeczott (UKA), która na przebycie 5 okrążeń potrzebowała 01:33:28.

 

 

Podium Pań. Fot. Tomasz Król

 

Amatorów na metę doprowadzili odpowiednio: seniorzy – Tyberiusz Mikołajczyk (KS Kandahar); weterani – Zbyszek Orłowski (KS Kandahar), nestorzy – Piotrek Niessler (KS Kandahar). Natomiast wśród Pań triumfowały: Marzena Rzeszótko oraz Zofia Gutek (Speleo. Bielsko-Biała).

 

Zmagania zawodników z trasą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów i pucharów oraz losowanie nagród. Klub Skialpinistyczny KANDAHAR składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród.

Zdjęcia oraz wyniki dostępne na stronie: www.kandahar.pl


Marcin Zwoliński

 

KS Kandahar

KNW PZA

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com