facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-10-01
 

Victorinox wspiera ratownictwo górskie – marka głównym partnerem Kongresu ICAR 2019 w Zakopanem

W dniach 9 – 12 października 2019 roku w Zakopanem odbędzie się 71. edycja Międzynarodowego Kongresu ICAR skupiającego się wokół tematyki ratownictwa górskiego. Partnerem głównym wydarzenia już po raz jedenasty jest znana z produkcji szwajcarskich scyzoryków marka Victorinox.

Fot. @_love_live_travel_ / materiały prasowe

 

Kongres ICAR (Międzynarodowy Komitet Ratownictwa Alpejskiego) to odbywające się co roku międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy dzielą się doświadczeniami oraz innowacjami w zakresie ratownictwa górskiego. Jest ono organizowane na przemian przez zrzeszonych członków z całego świata, a tegorocznym gospodarzem jest polskie stowarzyszenie TOPR – Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obchodzące w tym roku również 110-lecie swojej działalności. Zostało założone w 1909 roku i składa się z 40 profesjonalnych ratowników górskich oraz ponad 200 wolontariuszy, którzy udzielają pomocy nie tylko w Tatrach, lecz także sąsiednich pasmach górskich. Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu będzie „Teamwork” – prowadzenie pracy zespołowej ratowników górskich w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć skuteczność ich działania. Wydarzenie odbędzie się w stolicy polskich Tatr, w Zakopanem, w Hotelu Nosalowy Dwór przy ulicy Balzera 21d.

 

Firma Victorinox, która już po raz jedenasty towarzyszy Kongresowi ICAR jako partner główny, to czołowy producent legendarnych Szwajcarskich Noży Oficerskich. Obecnie prowadzona przez przedstawiciela czwartego pokolenia rodziny założycieli – rodu Elsenerów, jest globalną marką z siedzibą w Ibach, w kantonie Schwyz, której początki sięgają 1884 roku. Poza znanymi na całym świecie scyzorykami z symbolem tarczy i krzyża, produkuje również akcesoria kuchenne i podróżne oraz zegarki.

 

 

Victorinox od dawna wspiera różnego rodzaju projekty społeczne, sportowe i środowiskowe. Przykładem takiej działalności jest chociażby patronat wyprawy Top to Top, która uświadamia w kwestiach zmian klimatycznych oraz organizuje lokalne kampanie zachęcające do działań chroniących środowisko. Co więcej, szwajcarska marka od lat związana jest z grupami i organizacjami ratowniczymi funkcjonującymi w Szwajcarii. Warta uwagi jest w tym miejscu wieloletnia współpraca ze strażą pożarną. W celu zapewnienia ochrony przeciwpożarowej zakładu produkcyjnego firmy i okolicznych dolin, ponad 40 lat temu Victorinox stworzył własną brygadę. Owocem tej współpracy jest także dedykowany służbom ratowniczym scyzoryk Rescue Tool, będący częścią ekwipunku wielu oddziałów strażackich. Niezawodny w wielu sytuacjach, wyróżnia się nietypowymi narzędziami, takimi jak: nóż do cięcia pasów, przyrząd do wybijania szyb oraz piła do szyb klejonych, a został zaprojektowany w taki sposób, aby mogły go obsługiwać zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne. Kolejną inicjatywą w tym obszarze jest właśnie patronat nad Kongresem ICAR.

 

„Współpraca przy tak wartościowej i potrzebnej inicjatywie, jaką jest Kongres ICAR angażujący się w zwiększenie skuteczności ratownictwa górskiego, jest dla nas szczególnie ważna. Cieszymy się, że możemy wspierać specjalistów, będących na co dzień pomocą na górskich szlakach.”

 

– mówi Bogusław Dutkiewicz, prezes Victorinox Poland.

 

Podczas Kongresu, jako partner główny, firma będzie miała również swoje stoisko, na którym uczestnicy będą mogli bliżej przyjrzeć się produktom marki z różnych dywizji: bagażowej, zegarkowej i scyzorykowej. Wśród nich dostępny będzie m.in. wielofunkcyjny SwissTool czy opisany wcześniej Rescue Tool. Są to profesjonalne narzędzia, które mogą okazać się przydatne w wyposażeniu różnego rodzaju służb ratowniczych czy innych wymagających sytuacjach awaryjnych.

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com