facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-02
 

VI Slajdy Podróżnicze W Buku (7 marca, Buk)

Szósty raz spotkamy się na Podróżniczych slajdach w Buku. Tym razem zobaczymy dwa pokazy slajdów prezentowane na VII i VIII edycji Festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra w Warszawie. Najpierw spotkamy się z orientalną kulturą tajemniczego Jemenu, a później zadziwią nas niezwykłe klimaty wielokulturowej Polski Wschodniej.
PROGRAM

* 15.00 - 16.30 - Pokaz slajdów
JEMEN - ARABIA PRAWIE SZCZĘŚLIWA
Autor: Zbyszek Borys - podróżnik, fotografik, organizator wypraw egzotycznych. Zaraz po studiach (Wydział Inżynierii Środowiska) zaszył się w Azji prawie na 3 lata. Przemierzył ją od, zagubionych na Pacyfiku, Filipin, po, przycupnięty w rogu Płw. Arabskiego, Jemen. Obecnie coraz więcej czasu spędza w Afryce. Według niego jest tam trudniej, mroczniej i mniej przewidywalnie, niż gdziekolwiek indziej. Ale to wciąga. Zapytany o najbardziej intrygujący kraj Czarnego Lądu, bez wahania odpowiada, że to Etiopia. Gdy jest w Polsce, pokazuje slajdy i zacieśnia współpracę z ogólnopolskimi miesięcznikami podróżniczymi, zamieszczając na ich łamach zdjęcia i pisząc artykuły. Oraz pielęgnuje życie rodzinne.

* 16.30 - 17.00    
Rozmowy z autorem pokazu, Zbyszkiem Borysem w czytelni Biblioteki
    
* 17.00    
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci pt."Moje ulubione miejsce w Polsce"     

* 17.30 - 19.00 - Pokaz slajdów
PODRÓŻE NA WSCHÓD... POLSKI
Autorzy: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie - pasja podróżowania stała się dla nich sposobem na życie. Na wędrówkach po himalajskich regionach Indii i Nepalu, po Syberii (Jakucja, Buriacja), rosyjskim Dalekim Wschodzie (Kamczatka, Wyspy Kurylskie), Azji Środkowej, Mongolii, Pakistanie i Iranie spędzili w sumie kilka lat. Najwięcej czasu spędzili na trekkingach w Himalajach indyjskich, które wciąż fascynują ich swoją różnorodnością. Zajmują się zawodowo prezentacją slajdów i organizacją wypraw poznawczych i trekkingowych w Himalaje, na Syberię i do Mongolii.
Prezentowany w Buku pokaz to opowieść o niezwykłych klimatach wschodniej Polski. Odpust litewski w Puńsku, prawosławne święto Spasa na Górze Grabarce, malownicze cerkwie, opuszczone synagogi i kirkuty, pielgrzymka chasydów do grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku, meczety tatarskie to tylko niektóre elementy mozaiki kulturowej pogranicza. Podróże na wschód to również odkrywanie urokliwych krajobrazowo miejsc: takich jak Suwalszczyzna, Puszcza Białowieska, zamglona dolina Bugu, Bieszczady, dolina Biebrzy.

* 19.00 - 19.30     
Rozmowy z autorami pokazu w czytelni Biblioteki

Miejsce: Biblioteka Miejska i Kino - Buk Pl. St Reszki 29
Termin: 7. marca 2009
Więcej informacji o konkursie plastycznym: Biblioteka Miejska w Buku tel. + 61 814 07 61
Organizatorzy: Biblioteka Miejska i Kino w Buku Terra Incognita przy współpracy oddziału PTTK w Buku

Źródło: eturystyka.org/kalendarz/Itemid,99/extmode,view/extid,457/
 VI Slajdy Podróżnicze W Buku
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com