facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-19
 

VI Opolski Festiwal Gór

Zapraszamy do Opola na już VI Opolski Festiwal Gór. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 października 2017. W trakcie festiwalu będzie można uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach oraz obejrzeć ciekawe filmy.  

VI Opolski Festiwal Gór - Opole 2017

 

Nawet się nie obejrzeliśmy, a Opolski Festiwal Gór doczekał już szóstej edycji!

Nie strzelają u nas jednak korki od szampana, a jedynie rośnie motywacja, aby tegoroczna odsłona imprezy była jeszcze lepsza od poprzednich. Nieustannie stawiamy na różnorodność, bo zamiłowań o „górskim” charakterze jest mnóstwo.

 

Festiwal rozpoczną warsztaty z pierwszej pomocy w górach, bo uważamy, że takiej wiedzy nigdy dość. Zajęcia poprowadzi opolanin, Maciej Stańczak. Arkadiusz Tabisz i Dariusz Kaptur opowiedzą o kulisach powstania przewodnika wspinaczkowego obejmującego skały Trojaka, Stołowych Skał i Lutyni. Gościem specjalnym będzie autor pierwszych przejść i opisów tychże, Jan Mikita, a spotkanie poprowadzi Zbigniew Piotrowicz, który będzie również gospodarzem spotkania autorskiego z Anną Kamińską. Autorka biografii Wandy Rutkiewicz przybliży nam postać wybitnej himalaistki z nieco innej perspektywy niż „środowiskowe” hagiografie. O tym jak swoją pasję przekuć w biznes, a w biznesie ową pasję odnaleźć opowie Marcin Kwaśniewski, pomysłodawca i współprowadzący firmę MILO i Trafo Base Camp. Andrzej Bargiel czyli rekordzista w biegu na Elbrus i twórca projektu Hic Sunt Leones to postać, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto śledzi sukcesy Polaków w górskich eksploracji. Do poszukiwania przygód spróbuje zmotywować nas Marcin Wernik, który uważa, że nie istnieją rzeczy niemożliwe. Olga Kosek natomiast przybliży nam świat wspinania w lodzie oraz opowie o swoich startach w Lodowym Pucharze Świata. Ponadto goście festiwalu wraz z Robertem Gondkiem wyruszą w egzotyczną podróż na najwyższe szczyty Afryki, a za sprawą opowieści Andrzeja Mirka poznają bliżej Lofoty. Z kolei Andrzej Marcisz spróbuje nas przekonać, że Tatry mogą również być niewyczerpanym źródłem dla ciekawych eskapad.

 

Program - VI Opolski Festiwal Gór

 

Na naszym festiwalu nie może zabraknąć biegów górskich, stąd najlepsi w swoich fachu: Piotr Hercog i Marcin Świerc. Pierwszy opowie o pełnych sukcesu startach na całym świecie, drugi zaś poprowadzi otwarty trening, aby wszystkich nas zainspirować do biegania w terenie o nieco większym nachyleniu. Janusz Majer przedstawi nam wybitnych śląskich himalaistów, a Leszek Cichy wraz z Piotrem Korczakiem podejmą próbę odpowiedzi na nurtujące świat wspinaczy pytanie: czy Mallory dotarł do szczyty Everestu? Moc atrakcji uzupełnią warsztaty Arkadiusza Tabisza i Krzysztofa Kurendy z technik zjazdów na linie w górach, które odbędą się w opolskim Amfiteatrze. Ponadto na gości festiwalu czeka ściana wspinaczkowa, stoiska ze sprzętem i literaturą górską i „strefa chilloutu” z płonącym ogniskiem i smakołykami. Zapraszamy! 

 

prenumerata Górski magazyn sportowy - Góry

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com