facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-03-08
 

VI Festiwal Górski Wondół Challenge

W miniony weekend odbył się VI Festiwal Górski Wondół Challenge. Do Orlego Gniazda w Szczyrku przybyła rzesza gości, organizatorzy kolejny raz pobili rekord frekwencji. Co tak przyciągnęło gości?

Festiwal tradycyjnie rozpoczął Bieg RMD Winter Run otwierając tym samym sezon Montrail Ligę Biegów Górskich 2016 oraz pokazami filmów polskich twórców, między innymi uznanego już w świecie filmu Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza – "Ludzie Duchy".

Z filmowych atrakcji nie zabrakło też najnowszych filmów Banff Mountain Film Festival. Jednak jak co roku największą popularnością cieszyły się prelekcje, a było ich sporo: Miłka Raulin, Marek Markowski, Bartosz Malinowski z Wielkiego Szlaku Himalajskiego, Łukasz Supergan, Andrzej Marcisz, Janusz Gołąb, Ryszard Pawłowski, Sebastian Kawa oraz Krzysztof Wielicki i prof. Zdzisław Ryn. 

Były także warsztaty fotograficzne, skiturowe i pierwszej pomocy, te ostatnie prowadzone przez współorganizatora festiwalu Grupę Beskidzką GOPR. 

Ze względu na warunki pogodowe nie odbyły się pokazy GOPR z użyciem śmigłowca, w zamian goście mogli zobaczyć strzały z wondołowej armaty oraz pokazowy przejazd psich zaprzęgów w wykonaniu Mistrza Europy Grzegorza Burzyńskiego. 

Goście mogli skorzystać także z ofert festiwalowego kiermaszu a najmłodsi z atrakcji festiwalowego przedszkola.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-11-12
FOTO-VIDEO
 

Rannveig Aamodt - The Art of Living

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-11-11
FOTO-VIDEO
 

Alex Puccio na "The Penrose Step" 8B+ w Leavenworth

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-11-08
FOTO-VIDEO
 

Filmowo: Chris Sharma na DWS w Mont-Rebei Gorge

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com