facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-11
 

Veriga - nowa marka na polskim rynku

W marcu br. firma AMC została przedstawicielem słoweńskiej marki VERIGA.

 

 

Przedsiębiorstwo Veriga zostało założone w roku 1922. Specjalizowało się w produkcji wszelkiego rodzaju łańcuchów (transportowe, kotwiczne, dla przemysłu, łańcuchy na opony samochodowe). W szczytowym okresie firma zatrudniała 1500 pracowników. W roku 1998 przedsiębiorstwo zostało przekształcone i sprywatyzowane. Aktualnie firma produkuje łańcuchy śniegowe do samochodów dostawczych, terenowych, osobowych, maszyn leśnych, ciągników itd. 

Uzupełnieniem oferty, a jednocześnie akcentem outdoorowym wśród produktów marki Veriga są raczki turystyczne i podkładki przeciwpoślizgowe. 

 

Rozwiązania VERIGA:

 

Najwyższej jakości materiały – zęby z hartowanej stali, ząbkowane kolce i łańcuchy ze stali nierdzewnej, o skręconych, spawanych ogniwach - zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża a jednocześnie są trwałe i mocne. 

 Mocowanie z wytrzymałej gumy silikonowej, odpornej na niskie temperatury. Dzięki elastyczności silikonu raczki są łatwe w zakładaniu, dobrze się dopasowują i stabilnie trzymają się na butach każdego rodzaju.

Praktyczne opakowania, odpowiednie do aktywności. Standardowo wyposażone
są w szlufki na pasek i karabinek do mocowania. Etui modelu dla biegaczy jest saszetką biodrową, w której można umieścić bidon w wodą. Modele miejskie opakowane są w estetyczne niewielkie etui.

 

Raczki turystyczne VERIGA - modele:

 

MOUNT TRACK – topowy model przeznaczony do poruszania się w zaśnieżonym
lub zalodzonym terenie górskim. Najbardziej „pancerne”: 13 zębów z hartowanej stali oraz łańcuch ze stali nierdzewnej to gwarancja bardzo dobrej przyczepności do podłoża.ICE TRACK – klasyczne raczki przeznaczone do poruszania się w terenie zaśnieżonym
lub zalodzonym, po drogach i ścieżkach, ale również na stromych zboczach porośniętych trawą.RUN TRACK – ciekawostka dla biegaczy: raczki przeznaczone do różnych form biegania czy nordic walking’u, zapewniające stabilność podczas treningów
w każdego rodzaju terenie zaśnieżonym lub zalodzonym. Lekkie i wygodne. Opakowane w poręczną saszetkę na pas, z kieszenią na bidon z wodą.GRIP STEP – Raczki miejskie do poruszania się na zaśnieżonych i zalodzonych ulicach. Ząbkowane kolce zapewniają dobrą przyczepność. Są małe i dyskretne, pasują do każdego rodzaju butów.URBAN STEP – Subtelne raczki do butów miejskich, dla wszystkich eleganckich pań
i panów, którzy woleliby nie popsuć swego wizerunku spektakularną wywrotką na lodzie. ;)CITY TRACK – Uniwersalne gumowe podkładki przeciwśnieżne z kolcami.


 

O tym jak przydatny w terenie bywa ten niewielki gadżet wie każdy, komu zdarzyło się walczyć o życie na prostej drodze, którą nocny przymrozek zamienił w lodowisko. Subtelne, ale solidne raczki to gwarancja nie tylko stabilnej i pewnej wędrówki po zalodzonych drogach i ścieżkach, ale przede wszystkim uniknięcia kontuzji spowodowanych poślizgnięciem się lub upadkiem.

 

Uwaga – raczki turystyczne nie nadają się do alpinizmu wyczynowego.

 

Więcej informacji: http://beal.pl/amc/veriga/

Strona producenta: http://www.veriga-lesce.com/pl/crampons/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com