facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

V Festiwal Biegów Alpejskich - wyzwanie dla miłośników biegów alpejskich

Festiwal Biegów Alpejskich odbędzie się w Zawoi, tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, które co roku przyciąga miłośników biegów alpejskich. Biegi są krótkie lub bardzo krótkie, ale są to trudne biegi, ponieważ trasa prowadzi tylko pod górę, a biegów jest aż 13! Dystans łączny pod górę wynosi 40 km, ale należy pamiętać, że na start kolejnego biegu trzeba zbiegnąć na dół. W pionie wygląda to jeszcze poważniej, bo suma przewyższenia w górę wszystkich biegów łącznie wynosi +6200 m!

Fot. Magdalena Bogdan

 

Festiwal Biegów Alpejskich to 2 dni przygody i walki ze słabościami. To przeżywanie własnych i cudzych kryzysów. 13 razy możesz zmierzyć się ze swoimi rywalami, 13 razy możesz walczyć. A ile razy możesz upaść i wstać – to możesz sprawdzić w dniach 3-4 sierpnia 2019 r. w Zawoi.

 

Zapraszamy do rywalizacji w 4 biegach, w których będzie prowadzona odrębna klasyfikacja:

 

- VIII Chaszczok-Bieg na Babią Górę: 10 km, +1185 m/-65 m

 

- Bieg na Małą Babią: 6,7 km, +905 m/-115 m

 

- Bieg Wschodzącego Słońca: 4,7 km, +710 m

 

- Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików: 7,55 km, +1040 m/-50 m

 

Bieg Wschodzącego Słońca. Fot. Krzysztof Nagacz

 

Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (jest to dystans bez zbiegów na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 31 godzin! Jeżeli go ukończysz, to żadna 100-ka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, no może z wyjątkiem Ultramaratonu 6xBabia Góra. :-)

 

Fot. Krzysztof Nagacz

 

Kto jeszcze nie jest w stanie zmierzyć się z Etapowym Maratonem Biegów Alpejskich może spróbować sił w rywalizacji w Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich. Ta krótsza etapówka składa się z 8 biegów o łącznym dystansie pod górę 20 km (+ zbiegi na start kolejnego etapu) o łącznym przewyższeniu w górę +3100 m!

 

Fot. Magdalena Bogdan

 

Rywalizację w Etapowym Maratonie oraz Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich zakończy bieg finałowy, którym będzie Bieg na Mosorny Groń. W tym ostatnim etapie czasy wszystkich zawodników zostaną podzielone przez 10 i zawodnicy wystartują „na dochodzenie” w odpowiednio zmniejszonych odstępach czasowych. Kto wygra ten bieg finałowy ten wygra odpowiednio Etapowy Półmaraton oraz Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. W tym ostatnim biegu wszystko może się zdarzyć...  

 

Fot. Magdalena Bogdan

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z jednej z poprzednich edycji Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi:

 

 

Zapraszamy do Zawoi na weekend biegowy!

 

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

 

Strona biegu: http://biegnababia.pl/

 

Zdjęcia: Magdalena Sedlak i Krzysztof Nagacz

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com