facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-17
 

V edycja Z Jury w Góry 2009

Impreza "z JURY w GÓRY" co roku przyciąga setki osób związanych z górami oraz różnymi formami aktywności uprawianymi na Jurze. Przyciąga również osoby wytyczające sobie cele podróżnicze w różnych zakątkach świata, a także osoby, które podziwiają te pierwsze, a im samym wydaje się to niemożliwe.
Piąta edycja imprezy, przygotowywana na 26-28 lutego br., jest okazją do zaproponowania nowych atrakcji programowych.

Głównym gościem tegorocznej imprezy będzie Jacek Pałkiewicz, członek rzeczywisty
Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, dziennikarz, jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów, niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu. O odkryciu źródeł Amazonki i pasji podróżowania opowie w sobotę, 28 lutego, w sali widowiskowej MOK „Centrum”. Tego samego dnia czeka na publiczność imprezy najwięcej atrakcji, m.in.: spotkanie z wydawcą albumów o starej karcie pocztowej z terenów Jury – Robertem Kreczmańskim, uczestnikiem zimowej wyprawy samochodowej na krańce Czukotki – Marianem Pilorzem, wernisaż fotografii podróżniczej, nocny pokaz filmów – wybór z ostatniego Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju, pokaz ratownictwa Grupy Beskidzkiej GOPR, stoiska z wydawnictwami o tematyce turystycznej, regionalnej i górskiej, niespodzianki dla publiczności i tradycyjnie skromny poczęstunek dla wszystkich (początek sobotniej imprezy – godz. 16.00, bilety do kupienia w kasie MOK, tel. 032 672 15 47 i w biurze TMZZ, tel. 032 672 21 65).

Tradycyjnie organizatorzy „z JURY w GÓRY”: Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, Urząd Miejski w Zawierciu i Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu, zapraszają wszystkich chętnych do zgłaszania swoich zdjęć o tematyce podróżniczej na przygotowywaną wystawę „z JURY w GÓRY” (do 23 lutego). Informacje o udziale w wystawie fotograficznej – na stronie www.tmzz.zawiercie.com.pl i pod nr tel. 032 672 21 65.

Dotychczas impreza miała charakter jednodniowego maratonu poznawczego oraz spotkania ludzi zajmujących się eksploracją bliskich i dalekich zakątków świata. Do tej pory organizatorzy mieli przyjemność gościć m.in.: Piotra Pustelnika, Krzysztofa Wielickiego, Annę Czerwińską, Janusza Orłowskiego, Kingę Baranowską, Michała Jagiełłę. Co roku przyjeżdża do Zawiercia Zbigniew Piotrowicz z filmami prezentowanymi na festiwalu w Lądku Zdroju.

W tym roku, oprócz głównego sobotniego dnia imprezy, w programie znalazła się także propozycja udziału w wieczorze o tematyce huculskiej (dzień wcześniej) – będą prelekcje i pokaz kilku etiud filmowych oraz gawęda literacka o Stanisławie Vincenzie, pisarzu i człowieku gór. Piątkowy program „z JURY w GÓRY” (MOK „C”, początek godz. 18.00, wstęp wolny) zamknie występ Kapeli na dobry dzień, zespołu, który inspiracje z folkloru łemkowskiego, bojkowskiego oraz polskiego świetnie łączy z bluesem, jazzem i rockiem.

Z kolei osoby zainteresowane dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym Ziemi Zawierciańskiej, TMZZ zaprasza w czwartek, 26 lutego o godz. 18.00, do Pałacyku Szymańskiego (wstęp wolny) na promocję książki „Góra Zborów i okolice – człowiek i przyroda” pod redakcją A. Czyloka, M. Ślusarczyka, A. Tyca i J. M. Wagi

Szczegółowy program trzydniowej imprezy: Co Gdzie Kiedy

Więcej: www.tmzz.zawiercie.com.pl, www.zawiercie.eu, www.mok.pl

Zapraszamy na konkurs "z JURY w GÓRY" - do wygrania dwa podwójne zaproszenia. Informacji szukaj w dziale Konkursy.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com